Bezplatná doprava
Pri nákupe nad 80 EUR
Objednajte si do 12:00
a tovar vám odošleme ešte dnes!
Vrátenie tovaru
do 30 dní
Filtrovanie produktov
Cenový limitStavVýrobca

Ložiská

Filtrovať

Ložiská sú základným prvkom každej kolieskovej korčule. Ideálne ložiská možno vybrať podľa niekoľkých parametrov.

Materiál guľôčok ložiska má zásadný vplyv na plynulosť otáčania ložiska a jeho životnosť.

  • Uhlíková oceľ je základným materiálom guľôčok, takže ide o základné ložiská, ktoré sú vhodné napríklad pre detské korčule a kolobežky.
  • Chrómová oceľ je uhlíková oceľ obohatená (legovaná) chrómom, ktorý chráni oceľ pred koróziou a zvyšuje jej pevnosť a tvrdosť. Výsledné ložiská majú preto dlhšiu životnosť.

Zapuzdrenie ložiska a rozmery ložiska sú špecifikované normou. Ložiská 608 majú vonkajší priemer 22 milimetrov, vnútorný priemer 8 milimetrov a šírku 7 milimetrov.

  • Ložisko 608zz je jednoradové kontaktné ložisko, ktoré je na každej strane zapuzdrené kovovým krytom, ktorý je namáhaný deformáciami ložiska, napríklad pri šliapaní, odraze alebo skoku cez prekážku. Po určitom čase sa do ložiska začnú dostávať nečistoty a ložisko je potom potrebné rozobrať a vyčistiť.
  • Ložisko 608 2RS je jednoradové kontaktné ložisko, ktoré je na každej strane zapuzdrene gumovo-plastovým krytom, ktorý sa prispôsobuje deformáciám ložiska, napríklad pri šliapaní, odraze alebo skoku cez prekážku. Vďaka tomu sa do ložiska dostáva podstatne menej nečistôt a ložisko má dlhšiu životnosť.

Skratka ABEC, ktorá pochádza z anglického Annual Bearing Engineering Committee, udáva presnosť tvaru ložiska počas výroby, ktorá je označená číslom 1 pre najmenej presné ložisko a číslom 9 pre najpresnejšie ložisko.

Pokiaľ ide o celkovú kvalitu ložiska, neexistuje ukazovateľ, ktorý by sa dal porovnať, pretože by sa musel zohľadniť aj materiál klietky, použité mazivo, hmotnosť ložiska atď. Jednoducho odporúčame vyskúšať niekoľko typov ložísk a potom sa držať modelu, na ktorom sa vám jazdí najlepšie.

Zobraziť viac