Bezplatná doprava
Pri nákupe nad 80 EUR
Objednajte si do 12:00
a tovar vám odošleme ešte dnes!
Vrátenie tovaru
do 30 dní
Filtrovanie produktov
Cenový limitStavVýrobcaVýškaDĺžkaŠírkaModelová sériaModelFarbaHmotnosť

Podlahy

Filtrovať

Podlahy, podlahové dosky, modulárne podlahy, gumová dlažba, dopadová dlažba, soklové lišty, príslušenstvo, spojovacie kolíky

 

V pestrej ponuke našich podlahovín nájdete komplexné riešenie pokládky podlahy do posilňovní, fitness centier, športových hál a športovísk, detských ihrísk, ale aj do garáže, dielne alebo do skladu.

Vnútorné záťažové podlahové krytiny je možné použiť ako celoplošnú podlahu alebo pochôdzne plochy v posilňovniach a fitness centrách, ako podložky pod posilňovacie stroje, odkladacie plochy pre činky a pod. Sú vhodné aj v dielňach, garážach, ako výstavná plocha pre tovar alebo ochrana povrchu v miestach, kde je na podlahu kladená vysoká záťaž. Všetky gumové vnútorné podlahové krytiny sú vyrobené zo zmesi gumového granulátu SBR, gumovej drásaniny a polyuretánového spojiva. K dispozícii sú 2 základné typy podlahovín plus soklová zakončovacia lišta:

  • Gumové fitness dosky sú panely obdĺžnikového tvaru. Vyrába sa v štyroch výškach, čím je doska vyššia, tým viac absorbuje nárazy. Úmerne s tým však rastie jej cena. Dosky je možné voľne pokladať na podlahu a v prípade, že budú ležať od steny k stene, nie je nutné ich fixovať. Inak je vhodné použiť polyuretánové spojivo na celoplošné lepenie a polyuretánové fixačné lepidlo na lepenie jednotlivých dosiek k sebe, prípadne na bodové prilepenie dlaždice k podlahe.

  • Modulární pryžové fitness dlaždice majú zámkový puzzle systém, vďaka ktorému dielce jednoducho zapojíte do seba a môžete vytvoriť ľubovoľný tvar a veľkosť podložky. K dispozícii sú 3 varianty dlaždíc pre umiestnenie: stred, kraj a roh. Čo sa týka samotnej inštalácie, jednotlivé kusy jednoducho spojte do plochy ako puzzle a rovnako ako pri obdĺžnikových paneloch nie je potrebné ich fixovať lepidlom. Veľkou výhodou modulárnej dlažby je jej mobilita, kedykoľvek ju môžete rozložiť, preniesť, pohodlne uskladniť a potom zase zložiť kdekoľvek inde. Tiež je možné jednoducho preskladať len časť podlahy alebo dlaždice použiť na vytvorenie zložitého nepravidelného tvaru.

  • Ideálnym riešením na plynulé zakončenie podlahy je soklová podlahová lišta, vďaka ktorej dosiahnete ucelený vzhľad a ľahko zakryjete dilatačné škáry.

 

Vonkajšie záťažové krytiny tlmia zvuky a nárazy a zároveň sú odolné voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Najčastejšie sa využívajú na dopadové plochy na detských a viacúčelových ihriskách, v športových halách, na tenisových kurtoch a zimných štadiónoch, ale aj ako chodníky, pešie zóny a parkoviská. K dispozícii sú 2 základné typy plus spojovacie kolíky:

  • Gumová dlažba sú panely štvorcového tvaru. Vyrába sa v štyroch výškach, čím je doska vyššia, tým viac absorbuje nárazy. Z rubovej strany je dlažba vybavená rastrovým drážkovaním, ktoré umožňuje odvod vody. Medzi základné vlastnosti patrí vodopriepustnosť, nešmykľavosť povrchu, odolnosť proti UV žiareniu, elastickosť, a ďalšie.

  • Dopadová dlažba spĺňa normy podľa EN 1177 s deklarovanou výškou pádu. Každý raster dodáva dlažbe inú mäkkosť/pevnosť, veľkosťou rastra je teda daná kritická výška pádu HIC. Platí, že čím väčší je raster, tým vyššia je HIC a tým je aj dlažba bezpečnejšia. Vysoké rastre sa najčastejšie používajú na detských ihriskách okolo vysokých herných prvkov. Nízke rastre potom na workoutových a domácich ihriskách, pod hojdačkami, šmykľavkami alebo v miestach bez herných prvkov.

  • Všetky typy dlaždíc jednoducho spojíte spojovacími kolíkmi, ktoré nájdete v sekcii Príslušenstvo

     

     
Zobraziť viac