Bezplatná doprava
Pri nákupe nad 80 EUR
Objednajte si do 12:00
a tovar vám odošleme ešte dnes!
Vrátenie tovaru
do 30 dní
Filtrovanie produktov
Cenový limitStavVýrobcaSystém brzdeniaHmotnosť záťažového kolesaRegulácia záťažePočet stupňov regulácie záťažMožnosť sklopenia koľajniceMultifunkčný počítačDisplejNapájanieTelemetriaTransportné kolesáNosnosťHmotnosťKategória použitia

Veslárske trenažéry

Filtrovať

Veslovacie trenažéry patria medzi najkomplexnejšie stroje na tréning celého tela. Veslovanie je prirodzený pohyb, pri ktorom sa zapája až 98 % všetkých svalov v tele, od krku, paží, brucha, chrbta, sedacích svalov až po nohy a chodidlá. Tréning na veslovacom trenažéri je tiež veľmi zdravý a bezpečný, nezaťažuje kĺby a zlepšuje kardiovaskulárny systém.

Veslovacie trenažéry sa delia podľa typu záťaže a to je tiež hlavný parameter pre správny výber:

- Mechanické trenažéry sú veľmi jednoduché, ľahké a lacné, ale majú jednu veľkú nevýhodu, a tou sú piesty, ktoré sa používajú na generovanie záťaže. V tomto type trenažéra je rozsah nastaviteľného zaťaženia veľmi obmedzený, počas tréningu pôsobí na piesty veľká sila a môže dôjsť k mechanickému poškodeniu alebo úniku oleja z piestu.

- Magnetické trenažéry sú najpredávanejšie modely. Ich systém záťaže pozostáva zo strmeňa s permanentným magnetom, ktorý sa pri zmene zaťaženia približuje alebo vzďaľuje od záťažového kolesa. Tento systém je bezproblémový, bezúdržbový a tichý.

- Vzduchové trenažéry sú vybavené kolesom s ventilátorom, ktoré je hlučnejšie, ale prirodzene vytvára exponenciálne zaťaženie (čím rýchlejší je pohyb, tým väčšie je zaťaženie). Vzduchové trenažéry sú často vybavené aj magnetickým brzdovým systémom, tieto modely majú najväčší rozsah nastavenia záťaže.

Ak ste vyššej postavy, zohľadnite pri výbere dĺžku koľajnice, aby bol záber dostatočne dlhý.

Zobraziť viac