Bezplatná doprava
Pri nákupe nad 80 EUR
Objednajte si do 12:00
a tovar vám odošleme ešte dnes!
Vrátenie tovaru
do 30 dní
Filtrovanie produktov
Cenový limitStavVýrobcaSystém brzdeniaHmotnosť záťažového kolesaRegulácia záťažePočet stupňov regulácie záťažDĺžka krokuRozteč stúpadielMultifunkčný počítačDisplejPočet tréningových programovNapájanieUSB portTelemetriaHmotnosťNosnosťKategória použitia

Eliptické trenažéry

Filtrovať

Eliptické trenažéry patria medzi najvšestrannejšie zariadenia na domáci tréning takmer celého tela. Pohyb nôh je kombináciou šliapania na bicykli a chôdze na stepperi. Horné držadlá zapájajú do pohybu aj ruky, takže tréning je komplexný a má vysokú dynamiku pohybu.

Pri výbere konkrétneho modelu musíte venovať pozornosť konštrukčným parametrom trenažéra, jeho ergonómia by mala zodpovedať vášmu telu s dĺžkou kroku a vzdialenosťou pedálov, tieto dva údaje sú veľmi dôležité pre pohodlný a zdravý tréning.

Ďalším dôležitým prvkom každého eliptického trenažéra je záťažové koleso (zotrvačník). Jeho hmotnosť má priamy vplyv na plynulosť pohybu a maximálnu hodnotu zaťaženia.

Eliptické trenažéry sa delia do týchto kategórií:

- Magnetické trenažéry sú najpredávanejšie modely. Ich systém závažia pozostáva zo strmeňa s permanentným magnetom, ktorý sa pri zmene zaťaženia približuje alebo vzďaľuje od závažia. Tento systém je bezproblémový, bezúdržbový a tichý. Ďalej sa rozlišuje, či je záťaž riadená mechanicky alebo elektronicky - tieto modely sa nazývajú ergometre a vďaka automatickej regulácii dokážu meniť záťaž počas bežeckého programu.

- Vzduchové trenažéry sú vybavené kolesom s ventilátorom, ktoré je hlučnejšie, ale prirodzene vytvára exponenciálne zaťaženie (čím rýchlejší je pohyb, tým väčšie je zaťaženie). Vzduchové trenažéry sú často vybavené aj magnetickým brzdovým systémom, tieto modely majú veľký rozsah nastavenia záťaže.

- Elektromagnetické ergometre patria medzi najvyššie modely a ich brzdný systém je riešený záťažovým kolesom, ku ktorému je pripevnená indukčná cievka. V cievke sa pomocou prúdu vytvára magnetické pole, ktoré potom pôsobí na záťaž. Táto metóda umožňuje takmer okamžitú zmenu zaťaženia a má tiež najširší rozsah zaťaženia.

Zobraziť viac