HS202 PRE ZELENÁ FREESTYLE KOLOBEŽKA NILS EXTREME

HS202 PRE ZELENÁ FREESTYLE KOLOBEŽKA NILS EXTREME

Kód 16-50-223
EAN: 5907695594843
Záruka: 2 roky
Výrobca: NILS EXTREME
108.31 EUR
Skladom 1 ks

Freestyle kolobežka NILS Extreme HS202 Pre patrí k vrcholovým modelom ponuky. Kolieska 110 x 24 mm sú osadené ložiskami ABEC 9. Konštrukcia spájaná plochými zvary, robustný deck. Hmotnosť 3,3 kg, nosnosť 100 kg.... Viac informácií

Opis produktuParametre


Freestyle kolobežka NILS Extreme HS202 Pro je vhodná pre deti, dorast a dospelých. Maximálna nosnosť je 100 kilogramov. Konštrukcia riadidiel je vyrobená z kvalitnej ocele, deck je vyrobený z hilníku.
HS202 Pro má skvelé využitie na asfalte, rovných chodníkoch a dláždených uličkách. Na maximum ju ale využijete až v skateparku. Kolieska o rozmere 110 x 24 sú osadené ložiskami ABEC 9, s kolobežkou tak ľahko dosiahnete vysokých rýchlostí, rovnako tak ako zvládnutie dlhých vzdialeností bez veľkej námahy. Zadná, prítlačná brzda typu flex fender dokáže kolobežku HS202 Pre v okamihu zastaviť.
Náboj riadidiel nie je skrutkovaný ako u lacnejších modelov, ale lisovaný technológiou IHC, ktorá sa používa napríklad pri horských bicyklov. Tento postup zaručuje rovnomerné zaťažovanie ložísk. Dokonalé zapuzdrenie tiež zamedzuje povoľovaní jednotlivých komponentov. Riadidlá samozrejme umožňujú ich pretáčaniu.
Jednotlivé diely kolobežky sú k sebe zvarené pomocou precíznych, hladkých zvarov. Trojkomorový deck má niekoľko prepážok, toto prevedenie napomáha k rozkladanie síl pri doskokoch. Samotná robustnosť decku tiež znižuje množstvo materiálu mlátením pri slidoch, kolobežka tak má naozaj dlhú životnosť.
Model HS202 Pre patrí k vrcholovým modelom freestyle kolobežiek z ponuky NILS Extreme, ktorý je zárukou mnohých hodín zábavy.


Parametre:

 • Materiál: oceľ, hliník
 • Kolieska: PU 110x24 mm
 • Ložiská: ABEC 9
 • prítlačná, nožný brzda
 • trojkomorový deck s přepážkama
 • precízne, ploché zvary
 • lisovaný náboj riadidiel
 • Rozmery kolobežky:
  • dĺžka: 71 cm
  • šírka: 47,5 cm
  • výška: 82,5 cm
 • Rozmer oceľového nášlapu:
  • dĺžka: 35,5 cm
  • šírka: 11 cm
 • Maximálne zaťaženie: 100kg
 • Váha: 3,3 kg


Upozornenie:

 • Záruka 24 mesiacov
Typ kolobežky: Freestyle
Rám: Pevný

Tento parameter určuje typ brzdy na zadnom kolese.

Flexi Fender je nožná brzda, ktorá slúži aj ako blatník. Tento blatník je vyrobený z jedného kusu pružnej ocele a je priskrutkovaný priamo k nášľapu kolobežky. Táto brzda je najlacnejšia a najviac namáhaná.

Nášľapná brzda slúži aj ako blatník, ktorý je k rámu kolobežky pripevnený pomocou osi s pružinou. Ide o najpoužívanejší typ brzdy v skladacích kolobežkách.

Brzda V-Brake sa ovláda pákou na riadidlách. Lanko je vedené priamo na brzdové rameno, a preto je brzdný účinok veľmi účinný a dobre dávkovateľný.

Cantilever je názov pre predchodcu "V" bŕzd. Lano je vedené k tiahlu, cez ktoré prechádza lanko spájajúce brzdové ramená. Brzdný účinok je oveľa nižší ako pri V-brake.

U-Brake je predchodcom brzdy cantilever. Ide o najzákladnejší model brzdy, kde sa konštrukcia v tvare U rýchlo upchá napríklad blatom. Brzdný účinok je podobný ako pri brzdách cantilever.

Kotúčová brzda má oveľa väčší brzdný účinok ako akákoľvek iná ráfiková brzda. V kolobežkách sa na zníženie hmotnosti používajú mechanické brzdy. Pri mechanických brzdách sa ovláda len vonkajší piestik a vnútorný piestik sa musí nastavovať ručne vo veľmi presných a pravidelných intervaloch, inak sa môže brzdový kotúč ohnúť. Brzdný účinok je tiež nižší ako u hydraulických bŕzd používaných na bicykloch.

Kombinácia nášlapnej a tlakovej brzdy sa používa pri vyšších modeloch skladacích kolobežiek, kde brzdný účinok nožnej brzdy podporuje malá tlaková brzda ovládaná z riadidiel. Tlaková brzda pozostáva z kovového odliatku, ktorý po stlačení páčky tlačí priamo na pneumatiku kolobežky.

Brzda: Flexi Fender
Hmotnosť: 3,3 kg
Nosnosť: 100 kg
Materiál nášľapnej plochy: Hliník
Nastaviteľná výška riadidiel: Nie
Priemer predného kolesa: 11 cm
Průměr zadného kolesa: 11 cm
Výška riadidiel: 82,5 cm
Šírka riadidiel: 47,5 cm
Dĺžka nášľapnej plochy: 35,5 cm
Šírka nášľapnej plochy: 11 cm
Stojan: Nie
Bezplatná doprava
Pri nákupe nad 80 EUR
Objednajte si do 12:00
a tovar vám odošleme ešte dnes!
Vrátenie tovaru
do 30 dní