Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Zostava čiernych PU koliesok 90x24 + ložiská ABEC 9

Kód: 16-32-006A
Skladom
Termín a spôsob doručenia
Náhradná sada 4ks koliesok veľkosti 90 x 24 mm čiernej farby a tvrdosťou 82 A s ložiskami ABEC 9.prečítajte si viac
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
16.67 EUR
13.89 EUR bez DPH
ks
gift
Pri nákupe nad 90€ uhradíme poštovné a pridáme darček.
percent
O 3 % lepšie ceny na celý sortiment pre registrovaných zákazníkov.
envelope
Váš dotaz
bell
Sledovat
Parametre
Výrobca:
Kód:
16-32-006A
EAN:
5907695527780
Záruka:
2 roky
Priemer:
90 mm
Šírka:
24 mm
Tvrdosť:
82A
Farba:
Černý lesk
Ložiska součástí:
Áno
Typ ložiska:
608z
Hodnota ABEC:
9
Popis Zostava čiernych PU koliesok 90x24 + ložiská ABEC 9

Zostava čiernych PU koliesok NILS Extreme 90x24 mm s ložiskami ABEC 9

Korčuľovaním na kolieskových korčuliach sa postupne schádzajú kolieska a zároveň dochádza k zhoršovaniu vlastností (točivosti) ložísk, ktoré sú vsadené do stredov koliesok. Tým sa zhoršuje ovládateľnosť korčúľ a znižuje sa ich rýchlosť. Je potrebné kúpiť a vymeniť za nové. Pri výbere nových koliesok dbáme na ich rozmer, tvrdosť a kvalitu ložísk.

Čo nemusíme riešiť je šírka koliesok. Je na všetkých inline korčuliach štandardných 24 mm, za to veľkosť sa líši. Väčšie kolieska sú rýchlejšie, ale menej stabilné. Naopak menšie kolieska, budú síce pomalšie, ale doprajú nám viac stability. Všetko záleží na schopnostiach korčuliarov a konkrétnom použití.

Tvrdosť koliesok má vplyv na rýchlosť a komfort pri jazde. Najčastejšie označenie je číslo a písmeno A. Najmäkšie 74A až po najtvrdšie 100A . Mäkšie kolieska majú dobrú priľnavosť, dobre tlmia nerovnosti terénu, ale sú pomalšie a rýchlejšie sa opotrebujú. Sú určené skôr pre začiatočníkov / mierne pokročilých a pre korčuliarov s nižšou hmotnosťou. Tvrdšie kolieska ponúkajú rýchlosť, dlhú životnosť, ale na horšom povrchu menej pohodlia.

Ložiská sú neoddeliteľnou súčasťou koliesok, bez nich by to poriadne nešlo. Znižujú trenie koliesok a udržujú kolieska v tichom a plynulom chode a to znamená menej námahy pre užívateľov. Označenie ABEC (1-9) je americká norma, ktorá udáva presnosť rozmerov ložísk pri výrobe. Malo by platiť, že s vyšším číslom ABEC normy môžete očakávať rýchlejšiu a plynulejšiu jazdu. Záleží však na celkovej kvalite. Pri prevažnej väčšine kolieskových korčulí narazíte na ložiská s číselným označením 608 (označuje samotnú veľkosť ložiska), ktoré sú považované za štandardné a hodia sa napríklad na pohodové vychádzky po cyklotrasách. Ložiská najviac ničia voda, vlhko a prach.

sestava černých pu koleček nils extreme 90x24 s ložisky ABEC 9

 

Zostava čiernych PU koliesok NILS Extreme o veľkosti 90 mm a šírkou 24 mm, s ložiskami ABEC 9 sú vyrobené z polyuretánu, čo je kvalitný a odolný materiál. Tvrdosť koliesok 82A je ideálnou hodnotou pre pohlcovanie nerovností, pri zachovaní vysokej priľnavosti k podkladu, taký zlatý stred. Kolieska sú čierne a majú ľahko grafický design v čierno šedej farbe. Každé koliesko je osadené dvoma ložiskami ABEC 9 pre plynulú jazdu.


Parametre:

  • Rozmer: 90 x 24 mm
  • Ložiská: ABEC 9 chrome
  • Tvrdosť: 82 A
  • Balenie: 4ks koliesok + 8ks ložísk
phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.
Sledovanie produktu
Zadajte podmienky a e-mail, na ktorý chcete poslať správu, keď sú tieto podmienky splnené
EUR