Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

HM2008T KOLOBEŽKA NILS EXTREME

Kód: 16-50-402
Na dotaz
Termín a spôsob doručenia
Skladací skúter NILS Extreme HM2008T. Charakteristickým znakom modelu HM2008T sú dva tlmiče - vertikálny predný tlmič a horizontálny zadný tlmič. Nosnosť 100 kg, hmotnosť 6,5 kg.prečítajte si viac
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
85.18 EUR
70.98 EUR bez DPH
ks
gift
Pri nákupe nad 90€ uhradíme poštovné a pridáme darček.
percent
O 3 % lepšie ceny na celý sortiment pre registrovaných zákazníkov.
envelope
Váš dotaz
bell
Sledovat
Parametre
Výrobca:
Kód:
16-50-402
EAN:
5907695539981
Záruka:
2 roky mesiacov
Typ kolobežky:
Skládací
Rám:
Skladací
Brzda:

Tento parameter určuje typ brzdy na zadnom kolese.

Flexi Fender je nožná brzda, ktorá slúži aj ako blatník. Tento blatník je vyrobený z jedného kusu pružnej ocele a je priskrutkovaný priamo k nášľapu kolobežky. Táto brzda je najlacnejšia a najviac namáhaná.

Nášľapná brzda slúži aj ako blatník, ktorý je k rámu kolobežky pripevnený pomocou osi s pružinou. Ide o najpoužívanejší typ brzdy v skladacích kolobežkách.

Brzda V-Brake sa ovláda pákou na riadidlách. Lanko je vedené priamo na brzdové rameno, a preto je brzdný účinok veľmi účinný a dobre dávkovateľný.

Cantilever je názov pre predchodcu "V" bŕzd. Lano je vedené k tiahlu, cez ktoré prechádza lanko spájajúce brzdové ramená. Brzdný účinok je oveľa nižší ako pri V-brake.

U-Brake je predchodcom brzdy cantilever. Ide o najzákladnejší model brzdy, kde sa konštrukcia v tvare U rýchlo upchá napríklad blatom. Brzdný účinok je podobný ako pri brzdách cantilever.

Kotúčová brzda má oveľa väčší brzdný účinok ako akákoľvek iná ráfiková brzda. V kolobežkách sa na zníženie hmotnosti používajú mechanické brzdy. Pri mechanických brzdách sa ovláda len vonkajší piestik a vnútorný piestik sa musí nastavovať ručne vo veľmi presných a pravidelných intervaloch, inak sa môže brzdový kotúč ohnúť. Brzdný účinok je tiež nižší ako u hydraulických bŕzd používaných na bicykloch.

Kombinácia nášlapnej a tlakovej brzdy sa používa pri vyšších modeloch skladacích kolobežiek, kde brzdný účinok nožnej brzdy podporuje malá tlaková brzda ovládaná z riadidiel. Tlaková brzda pozostáva z kovového odliatku, ktorý po stlačení páčky tlačí priamo na pneumatiku kolobežky.

Nášlapná + kotoučová
Hmotnosť:
6,5 kg
Nosnosť:
100 kg
Materiál nášľapnej plochy:
Hliník
Nastaviteľná výška riadidiel:
Áno
Priemer predného kolesa:
200 cm
Průměr zadného kolesa:
200 cm
Výška riadidiel:
92 cm
Šírka riadidiel:
38 cm
Dĺžka nášľapnej plochy:
46 cm
Šírka nášľapnej plochy:
14 cm
Stojan:
Áno
Popis HM2008T KOLOBEŽKA NILS EXTREME

NILS Extreme HM2008T je kolobežka určená pre deti, dospievajúcich a dospelých. Charakteristickým znakom HM2008T sú dva tlmiče - vertikálny predný tlmič a horizontálny zadný tlmič. Tlmiče poskytujú väčší komfort jazdy, minimalizujú vibrácie a tlmia nárazy. Vďaka tomu je kolobežka veľmi vhodná na jazdu v meste na rovnom povrchu aj mimo mesta, kde je povrch náročnejší.
Konštrukcia vyrobená z ocele, vďaka ktorej je kolobežka veľmi pevná a odolná.
Riadidlá sú výškovo nastaviteľné do troch polôh (78 - 85 - 92 cm). Samotné rukoväte (gripy) sú gumové pre bezpečné uchopenie. Riadidlá sa dajú vysunúť a zložiť, aby sa ušetrilo miesto, správnu polohu riadidiel zabezpečuje aretačný kolík a široká pracka. Veľké kolesá s priemerom 200 mm a ložiská ABEC 11 zabezpečujú veľmi rýchlu a plynulú jazdu. Kolesá sú bezdušové, polyuretánové.
Kolobežka má 2 brzdy na zadnom kolese - kotúčovú a nožnú. Kotúčová brzda poskytuje oveľa väčší brzdný účinok ako klasická nožná brzda. Vďaka dávkovaniu pomocou páčky na riadidlách je ovládanie oveľa intuitívnejšie ako v prípade nožnej brzdy a jej použitie je oveľa rýchlejšie. A čo je najdôležitejšie, používanie tohto riešenia má pozitívny vplyv na bezpečnosť jazdy aj na mokrej vozovke.
Hliníková doska s rozmermi 46 x 14 centimetrov ponúka dostatok priestoru pre obe nohy. Sklopný stojan umožňuje rýchle zaparkovanie kolobežky bez toho, aby ležala na zemi.
Skladacia konštrukcia je ľahká, pevná a po zložení nie je problém cestovať s kolobežkou napríklad v autobuse alebo električke. HM2008T sa tiež ľahko zmestí do kufra auta, kde nezaberie veľa miesta a môžete si ho vziať so sebou napríklad na dovolenku.

Špecifikácie:

 • Materiál: oceľ, hliník, PU, guma
 • Rozmery kolobežky v rozloženom stave:
  • dĺžka: 98 cm
  • šírka: 38 cm
  • výška: 105 cm
 • Rozmery zloženej kolobežky:
  • dĺžka: 92 cm
  • šírka: 14 cm
  • výška: 33 cm
 • Veľkosť dosky: 46 x 14 cm
 • Výška riadidiel: 78 - 85 - 92 cm
 • Koliesa: PU 200 mm, 82A, ABEC 11
 • Nosnosť: 100 kg
 • Hmotnosť: 6,5 kg

Upozornenie:

 • Nie je určený na komerčné použitie
 • Certifikácia, norma: EN 71-1:2014+A1:2018-08
 • Záruka 24 mesiacov
Naposledy navštívené produkty
phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.
Sledovanie produktu
Zadajte podmienky a e-mail, na ktorý chcete poslať správu, keď sú tieto podmienky splnené
EUR