-19%
Sada činek SPORTVIDA SV-HK0413 6v1 20 kg

Sada činek SPORTVIDA SV-HK0413 6v1 20 kg

Kód 30-5-129
EAN: 5903949200638
Záruka: 2 roky
Výrobca: HMS
63.71 EUR
Bežná cena: 79.12 EUR
Skladom 36 ks
Pri nákupe nad 92 EUR zaplatíme poštovné a pridáme darček
Zľava 3% na nezľavnený tovar pre registrovaných zákazníkov.

SPORTVIDA SV-HK0413 6v1 je súprava nakladacích jednoručných činiek, z ktorej si vďaka širokému príslušenstvu môžete zostaviť obojručnú os, kettlebell a multi grip činky. Rukoväte sa môžu používať ako podpery na kliky. Celková hmotnosť 20 kilogramov.... Viac informácií

Opis produktu

 

Súprava s jednoručnými činkami SPORTVIDA SV-HK0413 6v1 20 kg

je ideálnym riešením pre každého, kto chce zdvíhať činky, či už má domácu posilňovňu, alebo si svoje vybavenie necháva pod posteľou.


Obsah balenia

Kotúče: sada SV-HK0413 obsahuje 12 kotúčov vyrobených z tzv. kompozitu - plastového plášťa vyplneného cementom. Výroba týchto typov závaží je ekonomická, ale v porovnaní s oceľovými kotúčmi sú náročnejšie na objem, takže zložená činka je pomerne objemná.

Nakládacie osi sú dve a sú vyrobené z plastu. Rukoväť je vrúbkovaná a pohodlne sa drží, nakladacie tŕne majú závit na upevnenie závažia pomocou uzáverov. 

Spojovacia časť pozostáva z kovovej rúrky, na koncoch sú zalisované závity na spojenie s nakladacou osou. Cez spojovací diel je natiahnutý ergonomicky tvarovaný penový valec, ktorý chráni chrbát pred otlačením a vďaka tvarovaniu ľahko nájdete stred činky.

Rukoväte / podpery na kliky sú vyrobené z tvrdého plastu, vnútorná (oranžová) časť je z tvrdenej gumy, ktorá zaisťuje bezpečné, pevné a pohodlné uchopenie. Tieto časti možno použiť ako úchyty na kettlebell, bočné úchyty na činky alebo samostatne ako podpery na kliky. V balení sú 2 kusy.

Základňa kettlebellu je tiež plastová s gumovou podložkou. Tŕň je so závitom a v balení je 1 kus.

Objímky sú plastové s výstupkami pre lepšiu ergonómiu a lepšie utiahnutie (zaistenie) kotúčov. Na os sa naskrutkujú a v balení sú 4 kusy.


So sadou SV-HK0413 si môžete zostaviť 6 rôznych posilňovacích zariadení naraz: jednoručné nakladacie činky, obojručné nakladacie činky, kettlebell, činky s viacerými úchopmi, činky s bočným úchopom a držiaky možno použiť ako podpery na kliky. Nižšie popíšeme skladanie jednotlivých variantov.

Jednoručná činka sa skladá z nakladacej osi, kotúčov a objímok. Os sa symetricky zaťaží rovnakými kotúčmi a závažia sa zaistia priskrutkovaním objímok. Nakladacie činky sa dajú zložiť dve.

SV-HK0415 - jednoručky

Obojručná činka sa skladá zo spojovacej časti, nakladacích osí, kotúčov a 4 kusov objímok. Na jednu stranu každej nakladacej osi naskrutkujte objímku a potom každú os z jednej strany zaskrutkujte do spojovacieho dielu tak, aby objímka bola na naskrutkovanej časti. Objímky sa používajú na utiahnutie spojenia medzi osou a spojovacím dielom, pričom ľahkým utiahnutím objímky proti spojovaciemu dielu sa vytvorí tzv. "kontra". Kotúče naložte symetricky na voľné časti a zaistite ich zvyšnými objímkami. Ak sa potrebné kotúče nezmestia na činku, možno ich pred zložením umiestniť medzi rukoväť a objímku, toto zloženie je najlepšie opísané na obrázku nižšie. Obojručnú os možno zložiť iba jednu.

SV-HK0415 - obouruční varianty

Kettlebell sa skladá zo základne, kotúčov a rukoväte. Na základňu s gumovou podložkou umiestnime príslušný počet závaží, ktoré zaistíme priskrutkovaním rukoväte, ak použijeme menej závaží a tŕň by zasahoval do priestoru rukoväte, vyplníme priestor medzi kotúčmi a rukoväťou priskrutkovaním príslušného počtu objímok tak, aby sa celá jednotka dala utiahnuť a zároveň aby os nezasahovala do priestoru rukoväte.

SV-HK0415 - kettlebell

Činka s bočným úchopom je totožná s jednoručnou činkou, kde namiesto jednej objímky používame rukoväť. Táto činka môže nahradiť kettlebell.

Činka s viacerými úchopmi tiež vychádza z jednoručnej činky, ale tentoraz sme obe objímky nahradili rukoväťou, táto činka je ideálna na symetrický tréning paží a ramien.

SV-HK0415 - činka s více úchopy

Podpery na kliky sa používajú samostatne v pároch. Podpery umožňujú vykonávať hlboké kliky, ktoré sú účinnejšie ako klasické kliky, a používanie podpier chráni zápästie pred zranením, pretože je v prirodzenejšej polohe.

SV-HK0415 - podpěry


Parametre:

Materiál: PVC, cement, EVA

Sada obsahuje:

 • 2 x jednoručná nakladacia osa
 • 1 x spojovací diel
 • 12 x závažia ( kotúč)
 • 4 x objímka
 • 1 x nakladací tŕň
 • 2 x rukoväť / podpera na kliky

Nakladacia os:

 • Počet kusov: 2
 • Celkové rozmery: 36 cm x 22 mm
 • Rozmery rukoväte: 13,5 cm

Spojovací kus:

 • Počet kusov: 1
 • dĺžka: 38,5 cm

Kotúče:

 • 1,25 kg, 16 x 3 cm, 4 kusy
 • 1,5 kg, 17,5 x 3 cm, 4 kusy
 • 2,0 kg, 19,5 x 3 cm, 4 kusoy

Trny na kettlebell:

 • Počet kusov: 1

Podpery na kliky/rukoväte:

 • Počet kusov: 2

Hmotnosť: 20 kg


Na ilustráciu použitia pridávame video s alternatívnym modelom od spoločnosti HMS:

 

 

 

Bezplatná doprava
Pri nákupe nad 80 EUR
Objednajte si do 12:00
a tovar vám odošleme ešte dnes!
Vrátenie tovaru
do 30 dní