Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Akupresurní podložka - Účinek, použití a vše co potřebujete vědět

26. marca

 

Čo je akupresúrna podložka?


Akupresúrna podložka je terapeutická pomôcka ktorá bola navrhnutá tak, aby simulovala metódu a princíp akupunktúry, teda starodávnej liečebnej techniky pochádzajúcej z tradičnej čínskej medicíny. Akupresúrne podložky sú obvykle vyrobené z peny na ktorej je vrstva tkaniny, z jednej strany osadená stovkami malých plastových hrotov, ktoré vyvíjajú tlak na konkrétne body na tele a poskytujú pozitívne účinky.

História akupresúrnej podložky siaha do starovekej Číny, kde bola akupresúra a akupunktúra bežne používané ako metódy liečby rôznych zdravotných problémov. Princíp akupresúry spočíva v stimulácii špecifických bodov na tele, ktoré sú považované za kľúčové pre tok energie a celkovú rovnováhu tela. Akupresúrna podložka modernej doby je výsledkom kombinácie tradičných znalostí a súčasných technológií. Bola navrhnutá tak, aby napodobňovala efekt akupresúry bez nutnosti návštevy špecialistu. Prvé akupresúrne podložky, ktoré sa objavili na trhu, boli inšpirované tzv. "lôžkom klincov" používaným jogíny v Indii pre meditáciu a liečbu. Tieto podložky boli plné ostrých hrotov, ktoré stimulovali telo pri ležaní alebo sedení.

V priebehu rokov bol dizajn akupresúrnej podložky zdokonalený tak, aby bol bezpečnejší a pohodlnejší na každodenné používanie. Moderné akupresúrne podložky sú vyrobené z ekologických materiálov a sú vybavené plastovými hrotmi usporiadanými do špecifického vzoru, ktorý má za cieľ optimálne stimulovať akupresúrne body na tele. Spočiatku boli akupresúrne podložky populárne predovšetkým medzi ľuďmi praktizujúcimi jogu a meditáciu, avšak postupom času si našli cestu aj do mainstreamového zdravotného a wellness sektora. Dnes sú akupresúrne podložky rozšírené po celom svete a sú využívané ľuďmi z rôznych vekových a sociálnych skupín na zlepšenie zdravia, zníženie bolesti a ako podpora relaxácie a regenerácie. Akupresúrna podložka môže ponúknuť množstvo benefitov pre vaše zdravie a pohodu.

AKM09 FIALOVÁ AKUPRESÚRNA PODLOŽKA HMS
HMS
AKM09 FIALOVÁ AKUPRESÚRNA PODLOŽKA HMS
Kód: 17-44-321
Záruka 2 roky
15.88 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Akupresúrna podložka HMS AKM09 obsahuje podložku s celkom 180 rozetami a 8.640 masážnymi bodmi.
AKM10 ČIERNA AKUPRESÚRNA PODLOŽKA HMS
HMS
AKM10 ČIERNA AKUPRESÚRNA PODLOŽKA HMS
Kód: 17-44-323
Záruka 2 roky
15.88 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Akupresúrna podložka HMS AKM10 obsahuje podložku s celkom 210 rozetami a 6.930 masážnymi bodmi.
AKM10 MODRÁ AKUPRESÚRNA PODLOŽKA HMS
HMS
AKM10 MODRÁ AKUPRESÚRNA PODLOŽKA HMS
Kód: 17-44-325
Záruka 2 roky
15.88 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Akupresúrna podložka HMS AKM10 obsahuje podložku s celkom 210 rozetami a 6.930 masážnymi bodmi.
Medzi jej hlavné prínosy patria:

1. Úľava od bolesti: Vďaka stimulácii akupresúrnych bodov na tele môže podložka pomôcť zmierniť bolesť, vrátane bolesti chrbta, krku, ramien a hlavy. Tým môže byť efektívnym riešením pre ľudí trpiacich chronickými bolesťami.

2. Zlepšenie cirkulácie: Hroty na akupresúrnej podložke podporujú krvný obeh tým, že stimulujú rôzne body na tele. Lepšia cirkulácia krvi môže prispieť k rýchlejšej regenerácii svalov a lepšiemu zdraviu všeobecne.

3. Redukcia stresu a úzkosti: Používanie akupresúrnej podložky môže byť relaxačný zážitok, ktorý pomáha uvoľniť napätie v tele a znižovať stres a úzkosť. Pravidelné používanie môže podporiť lepšiu psychickú pohodu.

4. Podpora spánku: Vďaka relaxačným účinkom môže akupresúrna podložka tiež prispieť k lepšej kvalite spánku. Uvoľnenie svalov a zníženie stresu môže pomôcť ľuďom rýchlejšie zaspať a prehĺbiť ich spánok.

5. Zlepšenie trávenia: Stimulácia akupresúrnych bodov na tele môže tiež prispieť k lepšiemu fungovaniu tráviaceho systému. To môže pomôcť pri problémoch ako je nadúvanie, zápcha alebo nepravidelná stolica.

6. Zvýšenie energie a pohody: Pravidelné používanie akupresúrnej podložky môže zvýšiť vašu celkovú energiu a pocit pohody. Stimulácia akupresúrnych bodov môže pomôcť odstrániť blokády v energetických dráhach tela, čo vedie k lepšiemu prietoku energie

 

Vkladanie akupresúrnej podložky do vašej dennej rutiny môže teda priniesť mnoho benefitov pre vaše fyzické aj psychické zdravie.

Táto podložka je vybavená stovkami malých hrotov, ktoré pri použití stimulujú akupresúrne body na tele, čím podporujú cirkuláciu krvi a uvoľnenie napätia v svalových tkanivách. Používanie akupresúrnej podložky je jednoduché a môže byť začlenené do vašej dennej rutiny na zlepšenie vášho fyzického i psychického zdravia.

Tieto podložky sa stali populárnymi nielen medzi praktizujúcimi jogu a meditáciu, ale aj v širšom wellness sektore. Pravidelné používanie akupresúrnej podložky môže priniesť mnoho benefitov pre fyzické aj psychické zdravie, a preto je dôležité prispôsobiť jej používanie individuálnym potrebám a citlivosti každého používateľa.

Autor: Petr

Publikováno: 7. Května 2024

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.