Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Výhody tréningu s obojručnou osou

10. mája

Benefity tréningu s obojručnou osou

Silový tréning s činkou predstavuje skvelý spôsob precvičovania celého tela. Kompletný tréning môžete ľahko vykonať len s obojručnou činkou a niekoľkými závažiami.
Je to skvelé vybavenie, ktoré sa používa v mnohých športoch a posilňovniach. Vedieť, ako ju používať pri rôznych pohyboch so správnou formou, je teda vždy prospešné.
Dodávajú sa v rôznych tvaroch, veľkostiach a hmotnostiach, takže vyhovujú širokému spektru cvičení a používateľov. Od olympijských obojručných činiek, olympijských drepovacích tyčí, trapové tyče, tricepsové tyče a mnoho ďalších. Existuje obojručná činka takmer na každý pohyb, na ktorý si spomeniete.
Olympijská obojručná činka je však vhodná na väčšinu cvikov vo vašej rutine.

Silový tréning s obojručným kettlebellom má mnoho výhod. Je to veľmi univerzálne zariadenie, ktoré môže ľahko používať drvivá väčšina návštevníkov posilňovne. Medzi výhody, ktoré môže silový tréning s činkou ponúknuť, patria:

  • Všestrannosť
  • Jednoduché a ľahké používanie
  • Prispôsobiteľné
  • Jednoduché ukladanie
  • Činka šetrí čas, miesto a peniaze

1. Obojručné činky sú všestranné

Činky sú vďaka svojej univerzálnosti skvelé na cvičenie celého tela. Nie sú obmedzené na jeden typ cvičenia alebo jednu časť tela a možno ich použiť na širokú škálu pohybov. Pomáhajú šetriť čas pri nastavovaní zariadenia a minimalizujú potrebu prepínania zo stroja na stroj. Všetko máte na jednom mieste.

2. Jednoduché a ľahké používanie

Činky sú jednoduché a ľahko sa používajú. Začiatočníkom nebude trvať dlho, kým si vytvoria rutinu s činkou a naučia sa základné zdvihy. Sú skvelým nástrojom pre všetky úrovne fyzickej zdatnosti.

3. Obojručné činky sú prispôsobiteľné

Bez ohľadu na to, aké cvičenie alebo pohyb sa rozhodnete vykonávať, činky umožňujú každému vzpieračovi postupne zvyšovať alebo znižovať hmotnosť. Poskytujú priestor na progres vo všetkých oblastiach zdvíhania jednoducho pridaním váhy podľa potreby.
Vďaka tomu je zdvíhanie s činkami pohodlnejšie v porovnaní s používaním posilňovacích strojov. Všetko, čo potrebujete s činkou na postup pri cvičení, je činka, záťažové dosky (ak je to potrebné) a svorky na činky (ak je to potrebné). Naproti tomu posilňovacie stroje sú zvyčajne zamerané na konkrétne svalové skupiny alebo pohyby a vyžadujú si pohyb medzi strojmi (ak sú k dispozícii).
Obruče sú teda nielen prispôsobiteľné, ale tiež vám ušetria čas v posilňovni.

4. Jednoduché ukladanie

Obruče sú skvelé pre tých, ktorí majú obmedzený priestor vo svojej domácej posilňovni alebo cvičebnom zariadení. Keď sa nepoužívajú, možno ich ľahko uložiť do stojana na činky alebo do skrine a nezaberajú veľa miesta.
V predchádzajúcom článku však odporúčame stojan na uskladnenie činiek/štanglí. Pomôže vám to udržať priestor na cvičenie čistý, uprataný, bez nebezpečenstva zakopnutia a ochráni vaše vybavenie pred poškodením.

5. Dvojručná činka šetrí čas, miesto a peniaze

Činka umožňuje každému používateľovi vykonávať všetky jeho silové tréningy, čo znamená, že nie je potrebné používať ďalšie zariadenia. Zároveň používateľom šetrí čas, priestor a peniaze.
Pri každej návšteve posilňovne je menej potrebné hľadať dostupné kusy vybavenia. Vďaka všestrannosti činky vám môže poskytnúť všetko vybavenie, ktoré potrebujete na vykonávanie zábavného, ale účinného silového tréningu.
Ak ste už investovali do vlastnej domácej posilňovne alebo cvičebného náradia, určite viete, aké to môže byť drahé, a to rýchlo. Vďaka všestrannosti a prispôsobivosti činky nebudete musieť investovať do rôznych posilňovacích strojov a variácií, aby ste vykonali podobný tréning, ktorý možno vykonať s jednou činkou a záťažovými doskami. Ak sa rozhodnete používať činky namiesto väčších posilňovacích strojov, zistíte, že máte v tréningovej zóne oveľa viac priestoru. Alebo ak cvičíte v obmedzenejšom priestore, zistíte, že činky ponúkajú väčšiu prispôsobivosť, zaberajú menej miesta a ušetria vám priestor, ktorý by ste mohli potrebovať na iné činnosti v domácej posilňovni.

GOP150 OLYMPIJSKÁ OSA 150CM x 50MM HMS
HMS
GOP150 OLYMPIJSKÁ OSA 150CM x 50MM HMS
Kód: 17-6-158
Záruka 2 roky
78.34 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Olympijská obojručné hriadeľ HMS GOP s rozmermi 150 x 5 cm. Hmotnosť osi je 12,9 kg a maximálne zaťaženie 150 kg. Ako zámky sú pribalené pružinové svorky.
Lomená olympijská osa HMS PREMIUM GOL160 120 cm x 50 mm
HMS PREMIUM
Lomená olympijská osa HMS PREMIUM GOL160 120 cm x 50 mm
Kód: 17-6-232
Záruka 2 roky
79.52 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Lomená olympijská hřídel GOL160 HMS s délkou 120 cm, nosností 160 kg. Součástí balení jsou 2 plastové zámky.
truckzdarma
GOP200 OLYMPIJSKÁ OSA 200CM x 50MM HMS
HMS
GOP200 OLYMPIJSKÁ OSA 200CM x 50MM HMS
Kód: 17-6-136
Záruka 2 roky
105.78 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Olympijská obojručné hriadeľ HMS GOP s rozmermi 200 x 5 cm. Hmotnosť osi je 16,2 kg a maximálne zaťaženie 180 kg. Ako zámky sú pribalené pružinové svorky.

Obľúbené cvičenia s obojručnými činkami

S činkou lze provádět tolik cviků, že jejich seznam je opravdu nekonečný. Abychom vám ušetřili práci s vyhledáváním nejlepších cviků s činkami nebo zjišťováním těch nejoblíbenějších, udělali jsme to za vás!
Níže jsme podrobně popsali některé z nejoblíbenějších pohybů s činkami a svalové skupiny, na které se zaměřují.

Dřep s tyčí na zádech: nohy / spodní část těla
Cleans s činkou: Celé tělo
Mrtvý tah: nohy / dolní část těla, záda a jádro těla
Tlak nad hlavou: horní část těla, záda a jádro těla
Shyby nad hlavou: zaměřené na záda
Bench Press: Svaly hrudníku
Tah na bedra: Hýžďové svaly
Výpad se zátěží: Dolní část těla

 

Súvisiace produkty

FG02 MODRÁ RUKOVÄŤ NA OSU HMS
HMS
FG02 MODRÁ RUKOVÄŤ NA OSU HMS
Kód: 17-62-071
Záruka 2 roky
13.88 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
HMS FG02 je silikónový adaptér na vzpieračskú osu, ktorá zväčší priemer úchopu na 50 mm. 2 kusy v balení.
-13%Zľava
UZÁVER NA OLYMPIJSKÚ OSU ZLATÝ HMS ZG1500
HMS
UZÁVER NA OLYMPIJSKÚ OSU ZLATÝ HMS ZG1500
Kód: 17-62-041
Záruka 2 roky
17.30 EUR
19.85 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Uzáver na olympijskú os HMS ZG1500 je teda konštruovaný pre osy s priemerom 50 mm. Uzáver sa vyznačuje jedinečným systémom uzatvárania, ktorý zabraňuje akémukoľvek posunutiu uzáveru počas cvičenia. Celý tento proces pomáha ľahkej manipulácii
Novinka
ZGS30 PRUŽINOVÉ UZÁVERY PRE OS HMS
HMS
ZGS30 PRUŽINOVÉ UZÁVERY PRE OS HMS
Kód: 17-62-083
Záruka 2 roky
3.94 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Klasické, pružinové svorky HMS ZGS30 sú navrhnuté na rýchle a účinné upevnenie závažia na osu s priemierom 30 mm.
phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.