Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

BEZPEČNÁ, PRAKTICKÁ A VKUSNÁ PODLAHA DO POSILŇOVNE?

Potrebuješ svoje fitness centrum či domácu posilňovňu odhlučniť a zároveň si dopriať komfortnejší nášľap? Potom by si mal zvážiť investíciu do kvalitnej záťažovej fitness podlahy. O prednostiach gumovej podlahy ako ideálneho riešenia dnes už nikto nepochybuje. Skvele tlmí vibrácie posilňovacích strojov, nárazy činiek a pritom vznikajúci hluk. Je bezpečná, má protišmykovú úpravu a pri cvičení zmierňuje dopady, čím šetrí kĺby a znižuje riziko zranenia. Navyše je veľmi odolná, poskytuje účinnú izoláciu od chladného podkladu a ľahko sa udržuje.

Radi by sme ti predstavili novinku v našom sortimente, a to kvalitné záťažové podlahové krytiny. Poďme sa na ne teda pozrieť bližšie.

 

MATERIÁL

Všetky podlahové krytiny sú vyrobené zo zmesi gumového granulátu SBR, gumovej drásaniny a polyuretánového spojiva.

 

ODOLNOSŤ

V ponuke nájdeš dva základné typy, ktoré sa od seba líšia predovšetkým svojou odolnosťou. Čísla „1050“ a „1100“ označujú hodnotu objemovej hmotnosti dosky v kg/m³.

Pre bežné využitie vo fitness centrách a posilňovniach najčastejšie využiješ gumové dosky SF1050. Používajú sa ako pochôdzne plochy posilňovní, podložky pod posilňovacie stroje a ako dopadové plochy na cvičenie s činkami.

Dosky SF1100 sú skutočne mimoriadne húževnaté. Odolávajú najtvrdším nárazom, vode, chemikáliám, mrazu, vetru aj extrémnym výkyvom teplôt. Používajú sa napríklad na zimných štadiónoch ako pochôdzne plochy, podlaha pod lavičkami av šatniach hokejistov. Cení sa tu predovšetkým to, že odolávajú ostrie korčúľ, ale súčasne ich netupia.

Ďalšou možnosťou je potom tzv. fitness guma Sandwich, čo je kombinácia gumových dosiek SF1050/SF1100 a anti vibračnej gumy. Tá sa uplatní predovšetkým tam, kde je potrebné čo najviac potlačiť hluk a vibrácie, napr. v miestach dopadových plôch na cvičenie s činkami alebo pod posilňovacie stroje. Vrchná časť je vyrobená z fitness gumy SF1050 alebo SF1100, spodná časť potom z anti vibračnej elastomerickej gumy S650 zloženej zo zmesi gumového granulátu SBR a polyuretánového spojiva.

 

odolnost podlahy

Gumové dosky SF1050 a SF1100 / Fitness guma Sandwich

 

TVAR

Gumové fitness dosky sú panely obdĺžnikového tvaru o rozmere 98 x 198 cm. Vyrába sa v štyroch výškach, čím je doska vyššia, tým viac absorbuje nárazy. Úmerne s tým však rastie jej cena. Na bežné použitie vo fitness centre či posilňovni postačuje výška 0.8 cm. Dosky môžeš voľne pokladať na podlahu av prípade, že budú ležať od steny k stene, nie je nutné ich fixovať. Inak je vhodné použiť polyuretánové spojivo na celoplošné lepenie a polyuretánové fixačné lepidlo na lepenie jednotlivých dosiek k sebe, prípadne na bodové prilepenie dlaždice k podlahe.

 

podlahy panel

Gumové obdĺžnikové panely

 

Modulárne gumové fitness dlaždice majú zámkový puzzle systém, vďaka ktorému dielce jednoducho zapojíš do seba a môžeš vytvoriť ľubovoľný tvar a veľkosť podložky. Dlaždice sú k dispozícii v dvoch veľkostiach, menšie s rozmermi 47.8 x 47.8 cm (SF1050) alebo väčšie s rozmermi 95.6 x 95.6 cm (SF1050) a 98.6 x 98.6 cm (SF1100). K dispozícii sú 3 varianty dlaždíc pre umiestnenie: stred, kraj a roh. Čo sa týka samotnej inštalácie, jednotlivé kusy jednoducho spoj do plochy ako puzzle a rovnako ako pri obdĺžnikových paneloch nie je potrebné ich fixovať lepidlom. Veľkou výhodou modulárnej dlažby je jej mobilita, kedykoľvek ju môžeš rozložiť, preniesť, pohodlne uskladniť a potom zase zložiť kdekoľvek inde. Tiež umožňuje jednoducho preskladať len časť podlahy alebo dlaždice použiť na vytvorenie zložitého nepravidelného tvaru.

 

podlahy puzzle

Gumové modulárne puzzle dlaždice

FAREBNÉ VARIANTY

Základným variantom obdĺžnikových panelov aj modulárnych dlaždíc je čierna farba. Tá môže byť obohatená o ďalšie farby vsypom farebného granulátu z gumy EPDM, čím vznikne dojem farebného melíru. Štandardný vsyp je 10% farebného granulátu pre jednu farbu alebo 5+5% farebného granulátu pre kombináciu dvoch farieb. Vo výsledku máš na výber mnoho farebných prevedení. Veľkou výhodou povrchu s melírovaným vzorom je jeho praktickosť a jednoduchšia údržba.

podlahy barvy

Čierna farba / obohatenie o jednu farbu / obohatenie o dve farby / doska Sandwich

 

Už máš svojho favorita? Neboj sa a choď do toho! Inštaláciu hravo sfúkneš za jedno popoludnie. A ak máš nejakú otázku, ozvi sa nám, radi ti poradíme. Nezabudni nás tiež sledovať na sociálnych sieťach Facebook, Instagram a YouTube.

 

Team 2sport.cz

 

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.