Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

DOSTAŇ SA DO FORMY S ČINKAMI HMS!

 

Činky sú absolútnou klasikou, na ktorú nedajú dopustiť kulturisti ani fitness tréneri a pokiaľ dbáš na aktívny životný štýl, určite by ti nemali chýbať. Posilňovanie je skvelou športovou aktivitou, posilní ti kardiovaskulárny systém, rýchlo vďaka nemu naberieš svalovú hmotu a precvičíš obdivuhodné množstvo svalových skupín.

Dievčatá, že nechcete vyzerať ako Rambo? Žiadny strach, na dosiahnutie viditeľnej svalovej hmoty je potrebné cvičiť niekoľko hodín denne a dodržiavať špeciálny jedálniček. S rastúcimi svalmi v tele naopak rýchlejšie páliš kalórie a tým rýchlejšie schudneš a vytvaruješ postavu.

Vyznávaš minimalizmus alebo máš doma na posilňovanie vyčlenených len pár metrov štvorcových? Potom je pre teba posilňovanie tou pravou voľbou. V posledných rokoch je veľmi obľúbené posilňovanie vlastnou váhou, pri tom však môžeš postupovať len do určitej miery. Oproti tomu činky pridajú tvojmu pohybu na efektívnosti a zároveň môžeš stále zvyšovať svoju úroveň. Navyše sú neuveriteľne všestranné. Preto ti dnes predstavíme hneď niekoľko skvelých pomôcok pre tvoj silový a kondičný tréning.

 

NAKLADACIE ČINKY

Nakladacie činky patria ku klasickému vybaveniu každej domácej posilňovne. U nás nájdeš ako samostatné jednoručné alebo obojručné nakladacie činky o rôznych hmotnostiach, tak aj kompletné nakladacie sady, z ktorých si pokojne zostavíš aj kettlebell či viacúchopové činky. Niektoré modely navyše disponujú aj praktickým kufríkom na ľahšie prenášanie a uskladnenie.

 

Jednoručné činky

Si začiatočník alebo chceš doplniť svoju základnú kondičnú a silovú výbavu? Jednoručné činky sú ideálnou voľbou a využiješ ich pre mraky cvikov, ako sú bicepsové zdvihy, posilňovanie ramien, mŕtvy ťah apod. Nezabudni však trénovať obe strany rovnomerne a robiť dostatočné prestávky. Naše jednoručné nakladacie činky sa skladajú z činkového hriadeľa a sady kotúčov, takže si ľahko upravíš hmotnosť závažia podľa svojej aktuálnej kondície a výkonnosti.

 

Obojručné činky

Obojručné činky sú dôležitou súčasťou domáceho posilňovania a efektívne s nimi precvičíš celú hornú polovicu tela. Okrem absolútnej klasiky u nás nájdeš aj obojručnú nakladaciu činku pre cvičenie typu Body Pump, teda dynamické cvičenie s nízkou váhou, ktorú ocenia nielen muži, ale aj ženy.

 

Činkové sety

Chcel by si radšej kompletne vybavenú domácu posilňovňu a chceš mať istotu, že budú všetky komponenty k sebe pasovať? Potom pozri na naše činkové sety. Nájdeš v nich dve jednoručné osi, spojovací diel, pomocou ktorého zostavíš obojručnú činku, nakladacie kotúče rôznych hmotností a matice na zaistenie závažia. Kotúče sú buď kompozitné, teda z tvrdého plastu vyplneného cementom, alebo liatinové. Kompozitné sú objemovo náročnejšie, oproti tomu sú liatinové skladnejšie. Vybrať si môžeš tiež z rôznych vychytávok, napríklad kotúče s gumovým návlekom po obvode, ktorý tlmí nárazy pri dopade na zem, čo oceníš hlavne v domácom prostredí. Zároveň toho veľa vydržia a znesú aj hrubšie zaobchádzanie. Alebo šesťhranný tvar kotúčov, ktorý zamedzí odvaleniu a činky tak nájdeš tam, kde si ich odložil.

Multifunkčné sety 6v1

Obzeráte sa po niečom všestrannejšom alebo činky využíva viac členov domácnosti? Tak to by si nemal prehliadnuť vychytanú kombináciu multifunkčných setov 6v1, z ktorých si jednoducho zostavíš buď dve jednoručné činky alebo obojručnú nakladaciu činku, kettlebell či viacúchopové činky. Priložené madlá potom skvele využiješ aj ako podpery na kľučky. Kettlebell patrí medzi najobľúbenejšie posilňovacie pomôcky, je skvelý pre silový tréning a ponúka širokú škálu využitia pre jednoručný aj obojručný úchop. Je vhodný aj na naťahovacie cviky. S ľahšími jednoručnými činkami môžeš vykonávať veľké množstvo cvikov, ale sú ideálne aj na behanie, fitbox a ďalšie športy, pri ktorých ti pomôžu zvýšiť záťaž tréningu. Na precvičenie hornej polovice tela je najvhodnejšia obojručná nakladacia činka. Všeobecne sú ťažšie činky určené na budovanie svalovej hmoty a ľahšie na spevnenie svalov a stabilizáciu kĺbov a šliach.

Sety HMS 6v1 obsahujú dve jednoručné nakladacie osi, spojovací diel, pomocou ktorého zostavíš obojručnú činku, nakladacie kotúče rôznych hmotností, matice na zaistenie závažia a nakladací tŕň a madlá na zostavenie kettlebellu, činky s tromi úchopmi a činky s bočným madlom. Opäť si môžeš vybrať z kompozitných alebo liatinových kotúčov a z vychytávok ako sú gumové opryžovanie či šesťhranný tvar.

 

Zrátané a podčiarknuté, činky sú absolútnym základom každého cvičenia, či už si začiatočník alebo profesionál. A v kombinácii s posilňovacou lavicou si schopný zacieliť takmer na všetky svalové partie a odcvičiť svoj tréning na maximum. Ale o tom zase nabudúce. Pomôžeme ti sa v posilňovacích laviciach zorientovať a pridáme pár tipov ako na nich cvičiť. Neprestávaj nás sledovať!

 

Team 2sport.cz

 

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.