Gumová puzzle podlaha (střed) SF1050 - 95,6 x 95,6 x 1,6 cm, černo-šedá

Gumová puzzle podlaha (střed) SF1050 - 95,6 x 95,6 x 1,6 cm, černo-šedá

Kód 80002452
EAN: 
Záruka: 2 roky
Výrobca: FLOMAT
62.32 EUR
Skladom 25 ks
Pri nákupe nad 90 EUR zaplatíme poštovné a pridáme darček
3% zľava na každý nákup pre registrovaných zákazníkov

Gumová dlažba (modulová podlaha) SF1050 s prímesou 10% EPDM farebného granulátu v prevedení 10% šedá - STRED.... Viac informácií

Opis produktu

Gumová dlažba (modulová podlaha) SF1050 s prímesou 10% EPDM farebného granulátu v prevedení STANDARD 10% šedá veľmi dobre absorbuje nárazy, pády pri cvičení, zmierňuje dopady činiek a cvičiaceho náradia. Nespornou výhodou materiálu je aj šetrnosť ku kĺbovému aparátu cvičenca. Tieto tvrdené gumové rohože sa dajú použiť ako pochôdzne plochy posilňovní, dosky pod cvičiace stroje, dosky pod činky a ďalšie.

Základnou farbou fitness dosiek je farba čierna, do ktorej ponúkame farebný vsyp EPDM granulátov. Celkom ponúkame 24 základných farieb, ktoré je možné kombinovať a výsledná ponuka plne uspokojí aj tie najnáročnejšie požiadavky. Farby sa delia do dvoch kategórií - STANDARD a PREMIUM.


Najčastejšie použitie

 • podlahové plochy posilňovní a fitness centier
 • podložky pod cvičiace stroje
 • odkladacie plochy pre činky
 • telocvične, športové centrá, ihrisko

Vlastnosti

 • tlmí pády, nárazy a zvuky pri cvičení
 • zmierňujú dopady činiek a cvičebného náradia
 • izoluje od chladnej a tvrdej podlahy
 • absorbuje nárazy, poskytuje jemné odpruženie
 • systém puzzle zámkov

Technické údaje

 • typ: STRED
 • farba: Standard - šedo-čierna
 • materiál: guma s prímesou 10% EPDM farebného granulátu (sivá - GREY)
 • dĺžka: 95,6 cm
 • šírka: 95,6 cm
 • výška: 1,6 cm
 • hmotnosť: 14,1 kg
 • objemová hmotnosť: 1050 kg/m3

Vysvetlenie dvoch možných rozdielnych typov povrchov


Pohľadová, vrchná strana dlažby (dlaždíc) je vždy rezaná a teda aj pohľadovo pekná, niekedy je proti svetlu vidieť mierne ryhovanie od rezania. Nepohľadová, spodná strana nemusí byť vždy rezaná (môže byť obalená spojivom) a môže teda mať mierne odlišný povrch ako pohľadová strana. Tento fakt nemá žiadny vplyv na funkčnosť ani kvalitu výrobkov a je to dané technológiou výroby. Pri pokládke je teda potrebné dlaždice najskôr rozložiť na požadovanú plochu, uistiť sa, že všetky rezané/pekné strany sú otočené smerom nahor a naopak nepohľadové strany sú otočené smerom dole. Až potom je možné dlaždice spojiť puzzle zámkom. Každú plochu/podlahu je možné skompletizovať tak, aby všetky dlaždice mali pohľadovú stranu hore. Viac viď odstavec venovaný inštalácii.

Montáž, inštalácia a údržba gumovej modulovej dlažby - podlahy

Montáž podlahy z gumovej puzzle dlažby je jednoduchá a rýchla. Plochu, kde sa má podlaha skompletizovať treba zamiesť (odstrániť prípadné kamienky, vetvičky a pod.). Na túto plochu potom preneste jednotlivé diely puzzle dlažby a rozložte tak, aby všetky horné strany boli pohľadové viď odstavec vyššie "Vysvetlenie dvoch možných rozdielnych typov povrchov". Potom už len jednotlivé dlaždice spojíte puzzle zámkami a podlaha je kompletná.

Modulová puzzle dlažba sa vyrába v troch typových prevedeniach: STRED, ROH, OKRAJ

Ak skladáte celoplošnú podlahu v miestnosti, budete potrebovať 1x ROH, OKRAJE v takom počte aby pokryli dĺžku jednej a druhej steny od prvej rohovej dlaždice. Týmto vytvoríte jeden rad dlaždíc okolo dvoch stien s rovným okrajom. Pre zvyšok plochy použite už len dlaždice typu STRED, ktoré vyplnia celú plochu a pri zvyšných dvoch stenách dlaždice zarežete podľa potreby. Zarezať je možné ostrým odlamovacím nožom či iným ostrým nástrojom. Na rovný rez použite vodiacu lištu.

Pre neceloplošné podlahy obvykle využijete tieto typy puzzle podložiek: 4x ROH, podľa rozmeru štvorca či obdĺžnika Xx OKRAJ a na vyplnenie stredu plochy Xx STRED. Pokiaľ po zostavení podlahy potrebujete upraviť finálny rozmer, dlaždice je možné zrezať odlamovacím nožíkom (pozor - orezané puzzle dielce už nebudú kompatibilné s ostatnými zo všetkých strán, pokiaľ sa malo časom rozobrať a znovu skladať). Na rovný rez použite vodiacu lištu.


Upozornenie


Dlažba je vyrobená z gumy, ktorá má svoju typickú vôňu/zápach. Pri umiestnení dlažby/podlahy v interiéri môže byť niekoľko prvých dní cítiť guma. Tento zápach počas 3-15 dní (v závislosti na miestnych podmienkach) postupne zmizne/odvetra, než sa tak stane, odporúčame častejšie vetranie.

Bezplatná doprava
Pri nákupe nad 80 EUR
Objednajte si do 12:00
a tovar vám odošleme ešte dnes!
Vrátenie tovaru
do 30 dní