Kolieskové korčule NILS Extreme NA19318 čierno-fialové

Kolieskové korčule NILS Extreme NA19318 čierno-fialové

Kód n16-01-212
EAN: 5907695599251
Záruka: 2 roky
Vyberte variant:
56.99 EUR
Bežná cena: 56.99 EUR
Skladom 338 ks

Kolieskové korčule NILS Extreme NA19318 s kolieskami s priemerom 110 mm pre rýchlu a svižnú jazdu. Podvozok je možné vybaviť 4 kolesami s priemerom do 84 mm. Korčule nemajú brzdu.... Viac informácií

Opis produktuParametre
 
 

Kolieskové korčule NILS Extreme NA19318

sú určené na rýchlu jazdu po spevnených cestách. Model NA19318 je určený pre stredne pokročilých korčuliarov. 


Rám podvozku je vyrobený z jedného kusu hliníka, táto konštrukcia zaručuje vysokú tuhosť a korčule sa dajú presne ovládať. V ráme sú vložené 3 polyuretánové kolieska s priemerom 90 (S, M) alebo 100 (L) milimetrov s tvrdosťou 82A, čo je ideálny kompromis medzi priľnavosťou a rýchlosťou. Ložiská ABEC 7 zaručujú vysokú hladkosť otáčania. Celkové nastavenie podvozku zaručuje rýchlu a plynulú jazdu bez zbytočnej námahy. Korčule NA19318 sú určené pre pokročilých korčuliarov a nemajú brzdu.

Ak sa vám dodané kolieska zdajú príliš rýchle alebo ak chcete korčule príležitostne používať na technické korčuľovanie, napríklad slalom, alebo ak sa chcete len "predviesť", potom je možné podvozok vybaviť 4 kolieskami s maximálnym priemerom 84 milimetrov (S, M) či 90 milimetrov (L). Tieto kolieska je potrebné zakúpiť samostatne.

 

NA19318 - podvozek

Podvozok 


Skelet modelu NA19318 je vyrobený z nylonu a polyetylénu, pričom tieto materiály kombinujú nízku hmotnosť a vysokú odolnosť a zároveň chránia členok pred zranením v prípade pádu.

V spodnej časti skeletu sa nachádza tlačidlo na zmenu veľkosti topánky, po stlačení tlačidla môžete posunúť špičku a vybrať si tak jednu zo 4 veľkostí, ktoré sa líšia podľa zvoleného variantu a podrobné rozsahy jednotlivých veľkostí nájdete v tabuľke pod popisom.

Špička je vybavená vetracími otvormi, ktoré znižujú potenie nôh a zabezpečujú pohodlnejšiu klímu vo vnútri topánky.

Horná časť kostry je spojená so základňou pomocou čapu, ktorý zabezpečuje pohyblivosť korzetu, ktorý zabezpečuje fixáciu členku pomocou napínacej dvojdielnej pracky.

 
NA19318 - detaily skeletuTlačidlo na zmenu veľkosti    |    Vetrací otvory    |    Klb    |    Dvousekčná pracka
 

Vnútorná topánka je z vnútornej strany semišová, čo je príjemné na dotyk a zvyšuje pohodlie pri jazde. Vonkajšia časť je vyrobená zo sieťoviny MESH a syntetickej kože, vďaka sieťovine je topánka priedušná a chráni nohu pred prehriatím. Bočná časť topánky je vyplnená penou EVA, ktorá umožňuje, aby sa topánka prispôsobila chodidlu. Na hornom leme topánky sa nachádza pútko, ktoré pomáha nasadiť korčule.


Zapínanie je navrhnuté tak, aby sa korčuľa v podstate stala predĺžením chodidla. Ak sa skelet nedá dostatočne zovrieť, skúste použiť hrubú ponožku alebo vymeniť korčule za menšiu veľkosť. Nepreťažujte upevnenie. Na modeli NA19318 sa zapína pomocou šnurovania, pásika na suchý zips a napínanej dvojdielnej pracky.

 
NA19318 - zapínání
Zapínanie
 

Parametre:
Materiál: PP, PU, semiš, EVA, MESH
Podvozok: hliník
Ložiská: ABEC7
Obuv: polomäkká, vetraná
Zapínanie: dvojdielna pracka, pásik na zips, šnurovanie
Korčule nemajú brzdu

Velikosť S (31-34) M (35-38) L (39-42)
Dĺžka vložky (mm) 195 - 215 220 - 240 245 - 265
Kolesá (mm) PU 90/82A PU 90/82A PU 100/82A

 

 

Tento parameter určuje, na čo sú korčule zvyčajne určené:

In-line - klasické kolieskové korčule. Kolieska sa umiestňujú do radu. Je to najbežnejší model korčúľ. In-line korčule sú vhodné na jazdu po priamke z bodu A do bodu B.

Celoročné korčule sa vzťahujú na modely s vymeniteľným podvozkom, kde sa dá klasický in-line podvozok zmeniť na konfiguráciu 2+1 alebo 2+2 (pomocou dodanej sady skrutiek), alebo sa dajú vymeniť kolieska za nôž na ľad. Tieto korčule sú ideálne pre malých alebo začínajúcich korčuliarov.

Korčule Trek alebo Quad majú nylonový podvozok, ku ktorému sú v dvoch radoch pripevnené kolieska. Tento typ korčúľ bol veľmi obľúbený v Spojených štátoch, kde sa používal na korčuľovanie v hale často v rytme diskotéky. Tieto korčule majú dobrú ovládateľnosť a sú určené na veľmi rovné povrchy.

Slalomové korčule sú určené na veľmi svižnú jazdu medzi prekážkami, na tento účel sú vybavené menšími kolieskami, ktoré sú blízko seba a nemajú brzdu.

Zimné korčule majú namiesto podvozku s kolieskami nôž a sú určené na korčuľovanie na ľadových plochách.

Typ korčúľ: In-line

Tento parameter udáva, či je obuv nastaviteľná na viacero veľkostí. Vo väčšine prípadov je možné zmeniť veľkosť obuvi na jednu zo 4 veľkostí stlačením tlačidla a posunutím špičky.

Rastúca topánkata: Áno

Tento parameter určuje presnú veľkosť nohy. V prípade pevnej obuvi existuje len jedna veľkosť a hodnota "Dĺžka stielky od:" je rovnaká ako hodnota "Dĺžka stielky do:". V prípade rastúcej obuvi existuje viacero veľkostí. Dĺžka je uvedená v milimetroch, pretože veľkosť EÚ (napríklad 42) nemusí vždy zodpovedať požadovanej veľkosti, preto je vždy lepšie zmerať nohu a podľa toho vybrať správnu veľkosť.

Dĺžka stielky od: 195 mm

Tento parameter určuje presnú veľkosť nohy. V prípade pevnej obuvi existuje len jedna veľkosť a hodnota "Dĺžka stielky od:" je rovnaká ako hodnota "Dĺžka stielky do:". V prípade rastúcej obuvi existuje viacero veľkostí. Dĺžka je uvedená v milimetroch, pretože veľkosť EÚ (napríklad 42) nemusí vždy zodpovedať požadovanej veľkosti, preto je vždy lepšie zmerať nohu a podľa toho vybrať správnu veľkosť.

Dĺžka stielky do: 265 mm

Presnosť výroby ložísk sa posudzuje podľa normy ABEC od anglického Annular Bearing Engineering Committee. Z technického hľadiska je to norma, ktorá nám hovorí, aké presné je ložisko, ktoré práve zišlo z výrobnej linky. Norma ABEC prakticky udáva, ako hladko sa ložisko otáča, a teda aká je jeho rýchlosť. ABEC však už nezohľadňuje použité materiály.

Ložiská: ABEC 7

Tento parameter určuje tvrdosť špičky obuvi.

Mäkká topánka je porovnateľná s klasickou topánkou.

Polomäkká topánka má pevnú (zvyčajne nylonovú) podrážku a lem, zvršok je podobný klasickej topánke.

Tvrdá topánka je celá škrupinová.

Tvrdosť topánky: Polomäkká

Tento parameter udáva, či má korčuľa brzdu.

Brzda: Nie
Zapínanie: Dvojdielna pracka, suchý zips, šnurovanie

Tento parameter určuje materiál, z ktorého je rám s kolesami vyrobený.

Rám podvozku: Hliník
Související produkty
Bezplatná doprava
Pri nákupe nad 80 EUR
Objednajte si do 12:00
a tovar vám odošleme ešte dnes!
Vrátenie tovaru
do 30 dní