Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

MULTIFUNKČNÉ ČINKOVÉ SETY 6V1

 

V predchádzajúcom článku sme sa zoznámili s multifunkčnými činkovými setmi 6v1. Ale čo všetko z nich môžeš zostaviť a ako? Neboj, je to ľahké. Poďme sa na ne teda pozrieť bližšie.

V balení nájdeš dve jednoručné nakladacie osi, spojovací diel, kotúčové závažia, nakladací tŕň, dve madlá a hviezdicové objímky. Z týchto komponentov potom jednoducho zostavíš hneď 6 rôznych variantov.

 

 

VARIANTA 1: JEDNORUČNÉ NAKLADACIE ČINKY

Jednoručné nakladacie osi sú na bokoch opatrené závitmi, na ktoré len naložíš požadované závažie a to potom zaistíš pomocou hviezdicových matíc.

   

VARIANTA 2: OBOJRUČNÁ NAKLADACIA ČINKA

Do spojovacieho dielu vskrutkujte hriadele jednoručných činiek. Závažie potom môžeš naložiť buď na bočné nakladacie tŕne, alebo v prípade, že požaduješ väčšiu hmotnosť a všetky kotúče sa ti na boky už nezmestia, tiež medzi spojovací diel a jednoručné osi. Všetko potom opäť zaisti pomocou hviezdicových matíc.

   

VARIANTA 3: ČINKY S BOČNÝMI ÚCHYTAMI

Na jednoručné osi nalož požadované závažie, z jednej strany ich zaisti hviezdicovou maticou a na druhú stranu priskrubuj madlo.

  

VARIANTA 4: ČINKY SE TROMI ÚCHOPMI

Na jednoručné osi nalož požadované závažie a madlá priskrubuj z oboch strán.

 

VARIANTA 5: KETTLEBELL

Na nakladací tŕň nalož požadované závažie a z jednej strany zaisti madlom.

  

VARIANTA 6: PODPERY PRE KĽUČKY

Madlá môžeš používať aj samostatne ako podpery pre kľučky.

 

Všetky rukoväte a madlá sú opatrené protišmykovými úchopmi, aby bola manipulácia aj samotné cvičenie čo najpohodlnejšie. Spojovací diel je potiahnutý ergonomicky tvarovanou penou pre maximálny komfort počas tréningu s činkou na chrbte. Nakladacie jednoručky majú vrúbkovaný úchop pre istý stisk.

Jednotlivé sady sa líšia počtom kotúčov s celkovou záťažou, použitým materiálom (kotúče kompozitné alebo liatinové), prevedením (kotúče hladké alebo s gumovým návlekom) a tvarom (kotúče kruhové alebo šesťhranné). Niektoré sety majú navyše praktický kufrík z tvrdeného plastu pre ľahšie prenášanie a uskladnenie.

Kompletná sada klasických činiek predsa len potrebuje nejaký ten priestor, a preto pokiaľ hľadáš minimalistické riešenie svojej domácej posilňovne alebo pokiaľ činky využíva viac členov domácnosti, je táto multifunkčná sada ideálnou voľbou.

 

Team 2sport.cz

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.