Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Rozumné dôvody, prečo začať cvičiť

            V súčasnosti sa môže zdať, že cvičenie a posilňovanie nie je v móde. Keď sa povie slovo "cvičenie", každý si predstaví budovanie svalovej hmoty, a tým aj vzhľad kulturistu. Silový tréning však nie je len prostriedkom na dosiahnutie svalnatej postavy, čo samozrejme zvyšuje sebavedomie, ale má aj celý rad pozitívnych účinkov na ľudské telo a jeho zdravie. Sme presvedčení, že silový tréning je určený pre každého zdravého človeka bez ohľadu na pohlavie alebo vek. Ide jednoducho o to, že správne a rozumné cvičenie môže výrazne zlepšiť naše zdravie. Teraz sa vám pokúsime poskytnúť niekoľko dobrých a rozumných dôvodov, prečo začať cvičiť. A nemusí to byť práve vzpieranie pre kulturistov.

            Prvým dôvodom je, že cvičenie jednoducho a jednoducho znižuje hladinu stresu a pocit úzkosti. Svojou pravidelnosťou zvyšuje sebavedomie, pocit pohody, pozitívnu náladu a znižuje depresiu. Z týchto niekoľkých slov je teda zrejmé, že cvičenie nemá vplyv len na naše telo, ale môže pozitívne ovplyvniť aj našu psychiku.

            Ďalším, a zrejme najrozumnejším dôvodom je, že cvičenie a tréningy nám pomáhajú žiť dlhšie. Pri správnej technike a životospráve cvičenie prospieva zdraviu kostí, svalov a šliach. A hoci si aj dnes mnohí ľudia myslia, že silový tréning "vytvára" kulturistov, budovanie svalov je veľmi dôležitým aspektom pre neskoršie obdobie života. S pribúdajúcim vekom strácame čoraz viac svalovej hmoty (sarkopénia) A nie je nič horšie, ako keď vo vyššom veku nemôžete bez pomoci vstať z postele.

            Tretím dôvodom, prečo tu dnes budeme písať, je, že cvičenie a silový tréning patria medzi najbezpečnejšie a najlacnejšie športy. Je dokázané, že správne technické cvičenie nemôže poškodiť zdravie. Naopak, pri rôznych iných športoch, ktoré ani nemusíme menovať, je riziko zranenia oveľa väčšie. Musíme však zdôrazniť, že dodržiavanie správnej techniky pri cvičení je azda najdôležitejšie.

            A čo finančné požiadavky? Ak chceme začať cvičiť, v úvodzovkách nepotrebujeme vôbec nič. Cvičenie s vlastným telom a vlastnou hmotnosťou je dostatočnou cvičebnou pomôckou. A hoci by sme mali začať s klikmi, drepmi alebo ľahkým behom, aj s týmto cvičením môžeme za niekoľko týždňov získať viac sily a vytrvalosti. A zrazu zistíte, že vyjsť na piate poschodie alebo bežať na električku nebude žiadny problém. Akékoľvek iné cvičebné pomôcky tu nájdete už za pár korún. Stačí sa ponoriť na našu webovú stránku a vybrať si najvhodnejší.

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.