Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Stepper: skvelý nástroj na posilňovanie a udržiavanie kondície

13. októbra

Chcete zvýšiť počet krokov, ktoré denne urobíte? Hľadáte účinný a kompaktný spôsob, ako posilniť svaly dolnej časti tela a zlepšiť svoju kondíciu? Steppery sú jedným z evergreenov domácich a komerčných posilňovní. Nie je sa čomu čudovať, pretože používanie steppera je skvelý kardio tréning, ktorý zároveň posilňuje svaly dolných končatín. Na akom princípe funguje stepper? Aké sú jeho výhody? A na čo si dať pozor pri jeho výbere? Poďme sa na stepper pozrieť bližšie. Bez ohľadu na váš vek alebo úroveň kondície môže byť stepper vaším spoľahlivým partnerom na ceste k lepšiemu zdraviu!

Čo je stepper?

Stepper je kompaktné cvičebné zariadenie určené na simuláciu chôdze po schodoch. Skladá sa z dvoch nášľapných platforiem, ktoré sa pohybujú hore a dole a vytvárajú pohyb podobný chôdzi po schodoch. Moderné steppery sú vybavené aj rôznymi funkciami, ako sú nastaviteľné úrovne odporu, monitorovanie srdcovej frekvencie a digitálne displeje na sledovanie času, vzdialenosti a spálených kalórií.

Pre koho je stepper vhodný?

 1. Začiatočníci a ľudia s obmedzenou pohyblivosťou: Jemné pohyby nahor a nadol simulujú stúpanie po schodoch, čo je "nenáročná" forma cvičenia vhodná pre začiatočníkov a osoby s obmedzenou pohyblivosťou alebo problémami s kĺbmi.
 2. Pre tých, ktorí chcú posilniť dolnú polovicu tela: Stepper je skvelým nástrojom na posilnenie svalov nôh, stehien a zadku. Cvičenie na stepperi aktivuje tieto svalové skupiny a postupne ich posilňuje. To pomáha zlepšiť stabilitu a pohyblivosť dolnej polovice tela.
 3. Kardio cvičenie a spaľovanie kalórií: Pravidelným cvičením na stepperi môžete zlepšiť svoju kondíciu, vytrvalosť a zároveň znížiť telesnú hmotnosť.
 4. Stepper vám umožňuje cvičiť vlastným tempom: Rýchlosť a úroveň odporu môžete prispôsobiť svojim individuálnym schopnostiam a postupne zvyšovať intenzitu cvičenia.
 5. Ľudia s náročným životným štýlom: Ak máte náročný životný štýl a málo času na cvičenie, stepper je ideálnym riešením. Môžete na ňom cvičiť doma alebo vo voľnom čase bez toho, aby ste museli tráviť hodiny v posilňovni. Náš tip: ak máte doma stojaci stôl, môžete stepper používať aj počas bežnej práce s počítačom alebo počas stretnutí!

-6%Zľava
S 3033 RUŽOVÝ TWIST STEPPER S LANKY HMS
HMS
S 3033 RUŽOVÝ TWIST STEPPER S LANKY HMS
Kód: 17-5-095
Záruka 2 roky
63.61 EUR
67.60 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Twist stepper HMS S3033 slúži na precvičovanie svalov nôh a zadku. Priložené expandéry zapojí do tréningu aj ruky. Stepper má výškovo nastaviteľné, protišmykové nášľapy. Nosnosť je 100 kg.
-21%Zľava
S 3085 TWIST STEPPER S ÚCHOPMI RUŽOVÝ HMS
HMS
S 3085 TWIST STEPPER S ÚCHOPMI RUŽOVÝ HMS
Kód: 17-22-106
Záruka 2 roky
82.04 EUR
103.39 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Twist stepper HMS S3085 slúži na precvičovanie svalov nôh a zadku. Madla a priložené expandéry zapojí do tréningu aj ruky. Stepper má výškovo nastaviteľné, protišmykové nášľapy. Nosnosť je 100 kg.
truckzdarma
Tréninkové schody HMS Premium ST01
HMS PREMIUM
Tréninkové schody HMS Premium ST01
Kód: 17-21-000
Záruka 2 roky
6 166 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Tréninkové schody HMS Premium ST01 s nosností 160 kg a maximální rychlostí až 140 schodů za minutu.

Výhody cvičenia na stepperi

Pravidelné používanie steppera so sebou prináša množstvo výhod:

 1. Posilňovanie svalov: cvičenie na stepperi je zamerané na svaly nôh, stehien, zadku a brucha. Pravidelným tréningom môžete dosiahnuť výrazné posilnenie a spevnenie týchto svalov.
 2. Zlepšenie kondície: Kardiovaskulárne cvičenie na stepperi zvyšuje srdcovú frekvenciu a zlepšuje celkovú kondíciu a vytrvalosť.
 3. Spaľovanie kalórií: Intenzívne cvičenie na stepperi spaľuje kalórie (až 500 kcal za hodinu cvičenia!) a podporuje chudnutie.
 4. Zlepšenie flexibility: Pohyby na stepperi podporujú rozsah pohybu v kĺboch, čo pomáha zlepšiť flexibilitu dolnej časti tela.
 5. Zníženie stresu: Cvičenie na stepperi môže pomôcť zmierniť stres a napätie, pretože fyzická aktivita podporuje uvoľňovanie endorfínov - tzv. hormónov šťastia.
  Ďalšie výhody:
  • Krvný obeh v nohách - prevencia opuchov
  • Zníženie celulitídy na nohách a zadku
  • Zvýšenie stability a koordinácie - precvičenie rovnováhy
  • Prevencia kŕčových žíl a opuchov nôh

Ako správne cvičiť na stepperi?

Základným princípom steppera je napodobniť pohyb chôdze po schodoch bez toho, aby ste sa museli premiestňovať. Pohyb nôh hore a dole precvičuje stehenné a sedacie svaly, zadnú stranu stehien, lýtka a predkolenia. Zároveň sa účinne zvyšuje tepová frekvencia, porovnateľná s behom alebo jazdou na bicykli.

 1. Zahriatie: Pred začatím cvičenia na stepperi sa vždy zahrejte krátkou sériou dynamických cvikov. Inými slovami, je dobré absolvovať ľahkú rozcvičku, aby ste svaly pripravili na fyzickú aktivitu.
 2. Správna technika. Pravidelne si vymieňajte nohy a na odrážanie používajte celú plochu chodidla.
 3. Nastavenie odporu: Ako budete získavať silu a vytrvalosť, postupne zvyšujte úroveň odporu. Pomôže vám to dosiahnuť pokrok a cvičenie bude výzvou aj po dlhšom čase.
 4. Dýchanie. Snažte sa synchronizovať dýchanie s pohybom nahor a nadol.
 5. Časované cvičenie.

Záver

Stepper je skvelé cvičebné zariadenie, ktoré ponúka mnoho výhod pre rôzne typy ľudí. Bez ohľadu na vašu vekovú skupinu, úroveň kondície alebo životný štýl môže byť stepper vaším spoľahlivým nástrojom na posilnenie dolnej časti tela, zlepšenie kardiovaskulárnej kondície a spaľovanie kalórií. Ak hľadáte efektívny a pohodlný spôsob cvičenia, stepper je skvelou voľbou. Pred začatím nového cvičebného režimu sa však nezabudnite poradiť so svojím lekárom, najmä ak máte zdravotné problémy.

Pri výbere konkrétneho typu sa zamerajte na kvalitnú a stabilnú konštrukciu, pohodlný a ergonomický dizajn, nastaviteľnú výšku a ďalšie funkcie. Investícia do kvalitného steppera sa vám bohato vráti v podobe lepšej kondície, vyrysovanej postavy a celkovej pohody.

Pravidelným cvičením na stepperi môžete posunúť svoje zdravie a kondíciu na vyššiu úroveň a tešiť sa zo skvelých výsledkov!

S 3092 STEPPER S LANKY HMS
HMS
S 3092 STEPPER S LANKY HMS
Kód: 17-5-097
Záruka 2 roky
75.54 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Mini stepper HMS S3092 slúži na precvičovanie svalov nôh a zadku. Priložené expandéry zapojí do tréningu aj ruky. Stepper má výškovo nastaviteľné, protišmykové nášľapy. Nosnosť je 100 kg.
-14%Zľava
S 8004 TWIST STEPPER S LANKY a držadlá HMS
HMS
S 8004 TWIST STEPPER S LANKY a držadlá HMS
Kód: 17-5-100
Záruka 2 roky
71.96 EUR
83.50 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Twist stepper HMS S8004 slúži na precvičovanie svalov nôh a zadku. Priložené expandéry zapojí do tréningu aj ruky. Stepper má výškovo nastaviteľné, protišmykové nášľapy. Držadlo slúži ako opora pre istotu pri tréningu. Nosnosť je 100 kg.
S 3096 TWIST STEPPER s úchopmi ZELENÝ HMS
HMS
S 3096 TWIST STEPPER s úchopmi ZELENÝ HMS
Kód: 17-22-109
Záruka 2 roky
89.08 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Twist stepper HMS S3096 slúži na precvičovanie svalov nôh a zadku. Madla a priložené expandéry zapojí do tréningu aj ruky. Stepper má výškovo nastaviteľné, protišmykové nášľapy. Nosnosť je 100 kg.
phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.