Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Tipy jak si při cvičení udržet motivaci

2. mája

Stanovte si dosiahnuteľné ciele

Stanovenie cieľov je jedným z najúčinnejších spôsobov motivácie. Dáva vám niečo, na čom môžete pracovať, čo môžete merať a čo môžete dosiahnuť. Dôležité je tiež, aby boli vaše ciele v prvom rade dosiahnuteľné, takže si nedávajte ciele typu "Získajte brušné svalstvo za 5 dní", pretože by to nepochybne skončilo sklamaním. Namiesto toho sa uistite, že oslavujete malé víťazstvá, ako napríklad to, že ste schudli 1 kg, dokážete zdvihnúť o pár kíl viac alebo zvládnete beh na 5 km za pár sekúnd.

Ak je vaším cieľom schudnúť, nezabudnite, že to nesmiete urobiť príliš rýchlo. Štúdie ukazujú, že ľudia, ktorí schudnú príliš rýchlo, nakoniec opäť priberú. Odporúčame chudnúť bezpečným tempom 0,5 až 1 kg za týždeň.

 

Nájdite si aktivity, ktoré vás bavia

Toto je celkom zrejmé, ale je oveľa pravdepodobnejšie, že budete dodržiavať svoj cvičebný plán, ak si vyberiete niečo, čo vás baví. Ak vás teda myšlienka na behanie núti trpieť, je lepšie zvoliť si inú akti
vitu. Vyskúšajte rôzne športy a zistite, ktorý z nich vám prináša najväčšiu radosť.

Existuje toľko spôsobov, ako zostať aktívny, že sa určite nájde niečo pre vás. Vyskúšajte jogu, posilňovanie, beh, bicyklovanie, tréningy HIIT alebo dokonca prechádzky v parku.

 

Všetko si zapíšte

Ďalším spôsobom, ako sa motivovať k dodržiavaniu svojich cieľov, je viesť si fitnes denník. Môžete si do neho zapisovať svoje ciele, plány jedál alebo rozvrhnúť rutinné cvičenia. Je to tiež skvelé miesto na zhromažďovanie každodenných myšlienok o vašich nových zdravých návykoch - napríklad o tom, ako sa cítite po tréningu alebo o veciach, ktoré vám v ten deň pripadali náročné. Zdravá rutina nie je len o cvičení, veľkú úlohu zohráva aj vaše duševné zdravie. Ak teda chcete zostať zdraví, nezabúdajte vyživovať nielen svoje telo, ale aj myseľ.

 

Nájdite si partnera

Neexistuje lepšia motivácia, ako keď nás niekto núti zodpovedať sa za naše činy. Môžete si nájsť kamaráta do posilňovne, ktorý vás bude motivovať, aby ste vstali a išli do posilňovne, keď sa vám nechce ísť samým. Kamarát na cvičenie môže byť práve tou osobou, vďaka ktorej bude dodržiavanie vašich predsavzatí oveľa jednoduchšie. A nezabúdajte, že v tomto ročnom období naozaj nie je ťažké nájsť niekoho, kto je podobne ako vy motivovaný dostať sa do formy.

 

Získajte svoju výbavu

Správne vybavenie je nevyhnutné na udržanie motivácie na vašej ceste za fitness. Základom je kvalitné a pohodlné oblečenie a obuv, ktoré vám umožnia cvičiť bez obmedzenia alebo zranenia. Na to, aby ste mali kvalitné vybavenie, nemusíte investovať veľké sumy peňazí - náš internetový obchod ponúka široký sortiment cenovo dostupného fitnes vybavenia pre každého. Okrem oblečenia a obuvi by ste mali mať aj správne cvičebné náradie, napríklad posilňovacie pásy, činky alebo rotopedy. Všetky tieto pomôcky nájdete v našej ponuke za veľmi atraktívne ceny. S týmto vybavením vám cvičenie prinesie oveľa viac radosti a motivácie na dosiahnutie vašich fitness cieľov. Pozrite si náš ďalší článok, v ktorom nájdete najlepšie tipy na vybavenie do domácej posilňovne.

M2005 ŠEDÝ MAGNETICKÝ ROTOPED HMS
HMS
M2005 ŠEDÝ MAGNETICKÝ ROTOPED HMS
Kód: 17-01-018
100%
159.08 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Rotoped HMS M2005 s magnetickou brzdou manuálne nastaviteľnú do 8-mi polôh. Nosnosť 120 kg.
SGC20 NAKLADACIA OBOJRUČNÉ A JEDNORUČNÉ ČINKY 20 KG HMS
HMS
SGC20 NAKLADACIA OBOJRUČNÉ A JEDNORUČNÉ ČINKY 20 KG HMS
Kód: 17-57-030
Záruka 2 roky
52.87 EUR
Na dotaz
heartObľúbenýcomparePorovnať
Sada nakladacích činiek HMS SGC20 obsahuje dve jednoručné osi, spojovací diel a sadu kotúčov o celkovej hmotnosti 20 kilogramov.
Tip
GU04 GU06 PRO SET FITNESS GUM HMS PREMIUM
HMS PREMIUM
GU04 GU06 PRO SET FITNESS GUM HMS PREMIUM
Kód: 17-33-121
Záruka 2 roky
20.26 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Posilňovacie guma HMS ktorá je využívané v silovom tréningu, kondičnom tréningu, ale aj v rehabilitačnom cvičení. V silovom tréningu slúži ako dopomoc alebo ako dynamická záťaž.

Hydratácia

Posledný tip, ktorý vám pomôže dodržať vaše novoročné predsavzatie, je azda jeden z najdôležitejších - správna hydratácia. Toľko výhod v takej jednoduchej a často prehliadanej činnosti. Dobrá hydratácia podporí váš krvný obeh a pomôže vášmu telu očistiť sa od toxínov. Je dôležitá pre správnu funkciu vašich svalov a kĺbov. A najmä teraz, keď budete viac cvičiť a potením strácať veľa vody a minerálov, je nevyhnutné vodu v tele dopĺňať. Koniec koncov, voda tvorí 70 % nášho tela. Väčšinou, keď začneme pociťovať hlad, sme v skutočnosti len smädní, pretože naše telo nedokáže rozlišovať medzi hladom a smädom. Takže udržiavanie hydratácie vám pomôže obmedziť aj občerstvenie.

-3%Zľava
KFD Láhev na vodu (kanystr) 2,2 l
KFD
KFD Láhev na vodu (kanystr) 2,2 l
Kód: KF-DPL-050
Záruka 2 roky
9.22 EUR
9.52 EUR
Na dotaz
heartObľúbenýcomparePorovnať
Praktický kanystr na vodu značky KFD je produkt určený pro lidi, kteří se starají o to, aby byli během tréninku dobře hydratovaní.
Šejkr KFD zelený - Be strong 700 ml
KFD
Šejkr KFD zelený - Be strong 700 ml
Kód: KF-DPL-027
Záruka 2 roky
3.14 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Profesionální šejkr KFD se šroubovacím víčkem a zátkou. Objem 700 ml.
KFD ocelový šejkr Steel 700 ml
KFD
KFD ocelový šejkr Steel 700 ml
Kód: KF-DPL-020
Záruka 2 roky
9.91 EUR
Na dotaz
heartObľúbenýcomparePorovnať
Ocelový šejkr o objemu 700 ml. Víčko s těsněním a sítkem.
phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.