Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Tvarovaná letná forma

10. mája

Leto je takmer tu a vy sa potrebujete rýchlo dostať do formy. Je už neskoro? Najlepší spôsob, ako sa dostať do formy na leto, je nebyť cez zimu mimo formy. Príliš veľa ľudí má tendenciu nechať veci cez zimné mesiace príliš dlho plynúť a zvyčajne ich k tomu prinúti až dovolenka na poslednú chvíľu alebo vychádzajúce letné slnko.

Ako k tomu pristupovať?

Rovnako ako pri všetkých dobrých radách týkajúcich sa fitnes, aj tu platí, že na postoji záleží. Najprv by sme chceli vysvetliť niektoré rozdiely medzi mužmi a ženami. Muži majú viac testosterónu ako ženy, to je fakt, a to je jeden z dôvodov, prečo majú vo všeobecnosti viac svalovej hmoty a menej telesného tuku. To znamená, že je pre nich jednoduchšie zhodiť tuk, ak ho majú na zhodenie. Svaly majú schopnosť spaľovať oveľa viac kalórií ako čokoľvek iné, takže ak má muž viac svalov ako žena a správne ich využíva, je to stroj na spaľovanie kalórií. Znamená to, že všetky ženy sú predurčené na to, aby neboli štíhle? Samozrejme, že nie, len musíme zaujať iný prístup. Nasledujúce pokyny platia pre mužov aj ženy, rozdiel je len v tom, že ženy spaľujú menej kalórií, takže musia menej jesť alebo viac kardio/cvičiť.

Diéta

Pred všetkým ostatným si musíte vyriešiť stravu. Predpokladáme, že chcete stratiť tuk, takže musíte byť v kalorickom deficite. Nemôžete podvádzať vedu. Musíte spáliť viac kalórií, ako zjete, iná cesta neexistuje. Aby ste to dosiahli, mali by ste sa čo najčastejšie zameriavať na kvalitné zdroje potravín.
Bielkoviny sú veľmi dôležité pre svalovú hmotu a chcete ich zachovať čo najviac, aby ste mohli naďalej spaľovať kalórie. Držte sa chudého mäsa, vajec, rýb, mliečnych výrobkov a proteínových kokteilov. Pridajte aj veľa zelenej zeleniny a trochu ovocia.
Ak máte záujem zaradiť do svojho plánu kalorického deficitu spaľovač tukov, je dôležité starostlivo si vybrať kvalitný a bezpečný výrobok. Môžete tiež zvážiť doplnenie stravy o omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa nachádzajú v rybom oleji, ľanových semienkach a semienkach chia. Tieto mastné kyseliny majú protizápalové vlastnosti a môžu podporovať zdravie srdca a pri správnom dávkovaní podporujú aj úbytok telesného tuku.
Nezabudnite, že kľúčom k úspešnému dosiahnutiu kalorického deficitu je vyvážená strava s dostatkom živín a správna fyzická aktivita. Spaľovače tukov a omega-3 mastné kyseliny možno prípadne použiť ako doplnky, ale najlepšie výsledky sa dosiahnu pri dlhodobom a udržateľnom prístupe k strave a cvičeniu.

 

82% WPC PROTEÍN JAHODA 700 G PREMIUM WPC 82 KFD Jahoda
KFD
82% WPC PROTEÍN JAHODA 700 G PREMIUM WPC 82 KFD Jahoda
Kód: KF-WPC-001
Záruka 2 roky
21.08 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
KFD Premium WPC 82 je vysoko kvalitný 100% čistý srvátkový koncentrát. Tento koncentrát je vhodný na zvýšenie fyzickej výkonnosti, je nevyhnutný na udržanie a rozmnoženie svalových tkanív v tele.
KFD Omega 3+ 90 kapslí
KFD
KFD Omega 3+ 90 kapslí
Kód: KF-01-023
Záruka 2 roky
8.23 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
KFD Omega 3+ je zdrojom nenasýtených mastných kyselín z rýb. Komplex sa skladá z DHA (kyselina dokozahexaenová) a EPA (kyselina eikosapentaenová).
L-CARNITINE + GREEN TEA 180 KAPSÚL TREC NUTRITION
Trec Nutrition
L-CARNITINE + GREEN TEA 180 KAPSÚL TREC NUTRITION
Kód: TR-02-106
Záruka 2 roky
16.47 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Trec Nutrition L-Carnitine + Green Tea je kombinácia karnitínu a extraktu zo zeleného čaju, ktorá podporuje rôzne mechanizmy odbúravania tukov. 180 kapsúl v balení - 45 denných dávok.

Trénink

Potrebujete silový tréning.
Keď držíte diétu, vaše telo si nechce udržať svaly. Svaly stoja energiu, a ak zjete menej, ako spálite, vaše telo sa bude chcieť zbaviť všetkého, čo si vyžaduje energiu na udržanie.
Silovým tréningom a konzumáciou dostatočného množstva bielkovín si dávate najlepšiu šancu udržať čo najviac svalov a spáliť viac kalórií. Všeobecnou zásadou by malo byť posilňovanie prostredníctvom sérií opakovaní v rozsahu 5-20 opakovaní.

Životný styl

Ak chcete byť štíhli, musíte sa k tomu odhodlať. Štíhlym sa nestanete len cvičením. Musíte si nájsť spôsob stravovania, ktorý dokážete dlhodobo dodržiavať, ako aj aspekt tréningu. Viac sa hýbte, stretávajte sa s fit priateľmi, aby vás nelákalo zlé jedlo. Urobte z toho súčasť svojho života, aby ste to necítili ako povinnosť. Cvičenie môže byť veľmi obohacujúce, preto ho musíte vnímať ako dar.

Kardio

Kardio spaľuje kalórie a zlepšuje kondíciu, čo môže pomôcť pri silovom tréningu a znižuje riziko srdcových ochorení. Nie je potrebné, pokiaľ nemáte taký nízky príjem kalórií, že ho musíte využiť na spálenie väčšieho množstva.
Existujú 3 hlavné typy. Tréning v ustálenom stave (dlhý beh alebo crossový trenažér v miernom tempe), intervalový tréning (šprinty nasledované odpočinkom, opakované mnohokrát) a metabolická kondícia (kruhový tréning v štýle činiek na udržanie zvýšenej srdcovej frekvencie a udržanie svalovej hmoty).
Môžete si vybrať 1 alebo všetky 3, vyberte si niečo, čo vás baví, a držte sa toho.

To je v podstate všetko. Leto je tu, a ak začnete konať teraz, urýchlite proces letného tela. Už nečakajte, pretože práve čakanie vás dostalo až sem.

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.