Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Záťažové vesty? Máme ich!

Väčšina mužov túži po širokých, silných a vypracovaných ramenách spolu s viditeľne svalnatým hrudníkom. A niet divu - pre ženy je to sexi a akýsi podvedomý znak istoty. To je tiež jeden z hlavných dôvodov, prečo si muži želajú mať viditeľne silné a široké ramená a paže. Nielen pre zvýšenie vlastného prirodzeného sebavedomia, ale aj pre možnosti zatraktívnenia vlastného vzhľadu.

Samozrejme, svalstvo sa dá vypracovať len vhodným a pravidelným tréningom. Zatiaľ neexistuje iný spôsob, ako to dosiahnuť, než prostredníctvom fyzického cvičenia. Čím silnejšie je zaťaženie, tým viac sa svaly rozvíjajú. Samozrejme, je potrebné brať do úvahy postupné zaťaženie a nie okamžité preťaženie, pretože mnohí úplní začiatočníci robia chybu, že sa počas prvého tréningu preťažia na maximum, pričom ich svaly nevydržia náhlu a nezvyčajnú záťaž a v nasledujúcich dňoch ich postihnú (minimálne) nepríjemné bolesti a svalové kŕče.

Ako jednoducho a postupne zaťažovať telo tak, aby sila zodpovedala možnostiam tela, pričom treba brať do úvahy konečný výsledok, môže pomôcť zaťažená vesta. Výrobcovia športového vybavenia so zameraním na silový tréning majú určite vo svojej produkcii aj rôzne záťažové vesty, ktoré majú tiež daný účel. Ak ste nováčik a s tréningom len začínate, nie je potrebné zaobstarať si vestu alebo vestu s nastaviteľnou záťažou a začať pomaly. Ak však trénujete už nejaký čas, vaše svaly sú stále silnejšie, celkovo pevnejšie, takže zvládnu väčšiu záťaž. V tomto bode je takáto vesta priamo nevyhnutným prvkom.

Tieto vesty majú zvyčajne niekoľko vreciek, do ktorých si môžete dať závažia podľa svojich potrieb, a ich postupným zaťažovaním vaše svaly rastú o niečo viac, pretože sú nútené zvládnuť vyššiu záťaž, hmotnosť, ako predtým. Okrem toho je takáto záťažová vesta prispôsobená telu a samotnej konštrukcii telesnej schránky tak, aby nepreťažovala niektoré oblasti, najmä chrbticu. Ak si chcete takúto záťažovú vestu "vyrobiť" doma, je potrebné vziať do úvahy, že plnenie bežnej vesty kameňmi nie je správnym a dobrým riešením. Najmä ak to preháňate, môžete si nepríjemne ublížiť.

Výrobca záťažových viest DBX Bushido sa snaží o rovnomerné zaťaženie, aby sa dosiahol požadovaný výsledok a žiadna časť ľudského tela nebola zbytočne preťažená. Takto môžete bezpečne dodržiavať odporúčania pre jednotlivé vesty pri vlastnom tréningu bez rizika náhleho svalového napätia. Okrem toho sú vždy vyrobené z materiálu, ktorý je príjemný na telo a dostatočne priedušný, aby odvádzal nadmernú vlhkosť.

No... A na aké športy je záťažová vesta vhodná?

Predovšetkým na všetky posilňovacie cvičenia, najmä na rast svalov rúk, chrbtových svalov a brušných svalov, ale aj všetkých ostatných. Potom sú tu športy, ktoré všeobecne vyžadujú prekonávanie záťaže, čo sú všetky silové tréningy a kondičné cvičenia, športy atď. Možno to niekoho prekvapí, ale záťažové vesty sú pri behu skvelé. Či už ide o krátke alebo obzvlášť dlhé vzdialenosti. Samotný beh bude počas tréningu zaťažený a zlomí odpor, takže bude oveľa ťažší. To sa prejaví aj v samotných pretekoch, v ktorých necháte svoju konkurenciu za sebou.

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.