Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Gumová puzzle podlaha (roh) SF1050 - 47,8 x 47,8 x 0,8 cm, čierna - modrá

Kód: 80032583
Na dotaz
Termín a spôsob doručenia
Gumová dlažba (modulárna podlaha) SF1050 s 10% EPDM farebným granulátom v 10% modrej farbe - ROHprečítajte si viac
Vyberte si zvýhodnené balenie
Množstevné zľavy
8.56 EUR
7.13 EUR bez DPH
ks
gift
Pri nákupe nad 90€ uhradíme poštovné a pridáme darček.
percent
O 3 % lepšie ceny na celý sortiment pre registrovaných zákazníkov.
envelope
Váš dotaz
bell
Sledovat
Parametre
Výrobca:
Kód:
80032583
Záruka:
2 roky
Modelová séria:
Modulárna - puzzle
Model:
SF1050
Farba:
Čierno-modrá
Materiál:
Guma
Dĺžka (cm):
47,8
Šírka (cm):
47,8
Výška (cm):
0,8
Hmotnosť:
1,8 kg
Počet kusov do 1m2:
4,38
Popis Gumová puzzle podlaha (roh) SF1050 - 47,8 x 47,8 x 0,8 cm, čierna - modrá

Gumová dlažba (modulová podlaha) SF1050 s prímesou 10% EPDM farebného granulátu v prevedení 10% modrá je ideálnou podlahou do domácich posilňovní a fitness (profesionálne fitness centrá obvykle volia výšku 1,6 cm). Veľmi dobre absorbuje nárazy, pády pri cvičení, zmierňujú dopady činiek a cvičiaceho náradia. Nespornou výhodou materiálu je aj šetrnosť ku kĺbovému aparátu cvičenca. Táto gumová podlahovina sa dá použiť ako celoplošná podlaha do domácich fitness, ako pochôdzne plochy v posilňovniach, ako podložky pod cvičiace stroje, odkladacie plochy pre činky a ďalšie.

Gumová modulová dlažba sa dá využiť aj v dielňach, v garážach, ako výstavná plocha pre tovar, ochrana povrchu podlahy, kde je na podlahu kladená vysoká záťaž - napríklad presun ťažkých predmetov po podlahe.


Najčastejšie použitie

 • podlahové plochy domácich posilňovní a fitness
 • podložky pod cvičiace stroje
 • odkladacie plochy pre činky
 • telocvične, športové centrá, ihrisko
 • dielne, garáže
 • výstavné plochy
 • ochrana podlahy

Vlastnosti

 • tlmí pády, nárazy a zvuky pri cvičení
 • zmierňujú dopady činiek a cvičebného náradia
 • izoluje od chladnej a tvrdej podlahy
 • absorbuje nárazy, poskytuje jemné odpruženie
 • systém puzzle zámkov

Technické údaje

 • typ: ROH
 • farba: Standard - modro-čierna
 • materiál: guma s prímesou 10% EPDM farebného granulátu (modrá - BLUE - RAL 5015)
 • dĺžka: 47,8 cm
 • šírka: 47,8 cm
 • výška: 8 mm
 • hmotnosť: 1,8 kg
 • objemová hmotnosť: 1050 kg/m3

Vysvetlenie dvoch možných rozdielnych typov povrchov


Pohľadová, vrchná strana dlažby (dlaždíc) je vždy rezaná a teda aj pohľadovo pekná, niekedy je proti svetlu vidieť mierne ryhovanie od rezania. Nepohľadová, spodná strana nemusí byť vždy rezaná (môže byť obalená spojivom) a môže teda mať mierne odlišný povrch ako pohľadová strana. Tento fakt nemá žiadny vplyv na funkčnosť ani kvalitu výrobkov a je to dané technológiou výroby. Pri pokládke je teda potrebné dlaždice najskôr rozložiť na požadovanú plochu, uistiť sa, že všetky rezané/pekné strany sú otočené smerom nahor a naopak nepohľadové strany sú otočené smerom dole. Až potom je možné dlaždice spojiť puzzle zámkom. Každú plochu/podlahu je možné skompletizovať tak, aby všetky dlaždice mali pohľadovú stranu hore. Viac viď odstavec venovaný inštalácii.

Montáž, inštalácia a údržba gumovej modulovej dlažby - podlahy

Montáž podlahy z gumovej puzzle dlažby je jednoduchá a rýchla. Plochu, kde sa má podlaha skompletizovať treba zamiesť (odstrániť prípadné kamienky, vetvičky a pod.). Na túto plochu potom preneste jednotlivé diely puzzle dlažby a rozložte tak, aby všetky horné strany boli pohľadové viď odstavec vyššie "Vysvetlenie dvoch možných rozdielnych typov povrchov". Potom už len jednotlivé dlaždice spojíte puzzle zámkami a podlaha je kompletná.

Modulová puzzle dlažba sa vyrába v troch typových prevedeniach: STRED, ROH, OKRAJ

Ak skladáte celoplošnú podlahu v miestnosti, budete potrebovať 1x ROH, OKRAJE v takom počte aby pokryli dĺžku jednej a druhej steny od prvej rohovej dlaždice. Týmto vytvoríte jeden rad dlaždíc okolo dvoch stien s rovným okrajom. Pre zvyšok plochy použite už len dlaždice typu STRED, ktoré vyplnia celú plochu a pri zvyšných dvoch stenách dlaždice zarežete podľa potreby. Zarezať je možné ostrým odlamovacím nožom či iným ostrým nástrojom. Na rovný rez použite vodiacu lištu.

Pre neceloplošné podlahy obvykle využijete tieto typy puzzle podložiek: 4x ROH, podľa rozmeru štvorca či obdĺžnika Xx OKRAJ a na vyplnenie stredu plochy Xx STRED. Pokiaľ po zostavení podlahy potrebujete upraviť finálny rozmer, dlaždice je možné zrezať odlamovacím nožíkom (pozor - orezané puzzle dielce už nebudú kompatibilné s ostatnými zo všetkých strán, pokiaľ sa malo časom rozobrať a znovu skladať). Na rovný rez použite vodiacu lištu.


Upozornenie


Dlažba je vyrobená z gumy, ktorá má svoju typickú vôňu/zápach. Pri umiestnení dlažby/podlahy v interiéri môže byť niekoľko prvých dní cítiť guma. Tento zápach počas 3-15 dní (v závislosti na miestnych podmienkach) postupne zmizne/odvetra, než sa tak stane, odporúčame častejšie vetranie.

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.
Sledovanie produktu
Zadajte podmienky a e-mail, na ktorý chcete poslať správu, keď sú tieto podmienky splnené
EUR