REHABILITAČNÁ JÓGA – PÁR TIPOV NA CVIČENIE

rehabilitacni joga sk

Priatelia,

jóga je v modernom svete veľmi rozšírená a obľúbená najmä vďaka všetkým možným štýlom, ktoré sa v priebehu času vyvinuli, takže si na svoje môže prísť takmer ktokoľvek. V minulom článku sme sa bližšie pozreli na jogamatky, povedali sme si, aký je medzi nimi rozdiel a ako si vybrať najvhodnejšiu podložku.

Dnes sa pre zmenu zameriame na rehabilitačné cvičenia a dáme si pár tipov na cviky na uvoľnenie napätia v stuhnutých svaloch.

Si pracujúci alebo študujúci človek zaťažený psychickým stresom alebo fyzickou záťažou? Tráviš väčšinu času sedením pri počítači, za volantom alebo na nohách? Potom potrebuješ skôr rehabilitačnú terapeutickú jogu ako krkolomné cvičenie.

Rehabilitačná jóga sa zameriava na uvoľnenie a pretiahnutie stuhnutých a skrátených svalov a šľachových úponov, posilnenie brušných a chrbtových svalov, odstránenie stresu, ktorý sa usadzuje na ramenách, šiji a medzi lopatkami, rozpohybovanie stuhnutých nepružných kĺbov a v neposlednom rade aj na správne dýchanie. To v dnešnej uponáhľanej dobe určite ocení väčšina z nás.

Ale teraz už k samotnej praxi, nájdi si tiché a pokojné miesto, upokoj svoju myseľ a pusť sa do toho. Nižšie nájdeš zostavu 12 cvikov na harmonizáciu tvojho tela i mysle.

jogove asany sk

Prajeme ti na tvojej ceste za jogovou praxou veľa bdelosti.

Namasté,

 

Team 2sport.cz