Po - Pá 7:30 - 16:00
sk-SK
Slovak
cart
Košík
menu

Rukavice na karate

Karate je bojové umenie, ktoré sa spája s hrdinskými výkonmi, disciplínou a technickou zručnosťou. Jedným z nevyhnutných prvkov pre každého karateku sú kvalitné karate rukavice. V tomto článku sa budeme venovať podrobnejšímu pohľadu na kategóriu karate rukavíc. Od ich dizajnu až po ich funkcie, sa dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o tomto dôležitom vybavení.

Čo sú karate rukavice?

Karate rukavice sú dôležitou súčasťou výstroja každého karateka. Sú to rukavice navrhnuté tak, aby chránili ruky počas tréningu a súťaží. Ich hlavnou úlohou je minimalizovať riziko zranení a umožniť karatekovi sústrediť sa na svoju techniku a výkon.

Viac informácií tu
filter
Filtrovanie podľa parametrov
Zoradiť produkty odi
Zoradiť od
Produktov
 
Skladom
Cena
Rukavice na taekwondo DBX BUSHIDO DBX-T-1
Rukavice na taekwondo DBX BUSHIDO DBX-T-1
Kód: n30-B3-910
Záruka 2 roky
od
16.67 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Rukavice DBX BUSHIDO DBX-T-1 na tréning taekwonda, ktoré dokonale kombinujú pohodlie a ochranu počas intenzívneho tréningu. Sú vyrobené z vysokokvalitnej elastickej tkaniny a ponúkajú maximálne pohodlie a voľnosť pohybu.
Rukavice na karate DBX BUSHIDO DBX-KM modré
Rukavice na karate DBX BUSHIDO DBX-KM modré
Kód: n30-B3-900
Záruka 2 roky
od
16.67 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Rukavice DBX-KM sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každého karatistu bez ohľadu na jeho úroveň.
Rukavice na karate DBX BUSHIDO DBX-KM červené
Rukavice na karate DBX BUSHIDO DBX-KM červené
Kód: n30-B3-905
Záruka 2 roky
od
16.67 EUR
Skladom
heartObľúbenýcomparePorovnať
Rukavice DBX-KM sú nevyhnutnou súčasťou výbavy každého karatistu bez ohľadu na jeho úroveň.
O kategórii Rukavice na karate

História karate rukavíc

Historicky sa karate rukavice vyvinuli z podobných prvkov používaných v iných bojových umeniach. Ich prvotným účelom bolo chrániť ruky pred zraneniami pri kontakte s tvrdými povrchmi. Postupom času sa však ich dizajn a materiály zlepšovali, čím sa stali nevyhnutným vybavením v tréningu karate.

Dôležitosť správnych rukavíc pre karate

Správne karate rukavice môžu urobiť veľký rozdiel v tréningu a súťaži. Okrem ochrany pred zraneniami môžu aj zlepšiť ovládanie techniky a pohodlie počas cvičenia. Je dôležité vybrať si rukavice, ktoré sú vhodné pre váš štýl a úroveň karate.

Dizajn a materiál rukavíc

Karate rukavice sú zvyčajne vyrobené z kvalitného materiálu, ktorý je odolný voči opotrebeniu. Dizajn rukavíc sa líši podľa značiek a modelov, ale väčšinou sú jednoduché a funkčné. Niektoré môžu mať aj estetické prvky, ktoré pridávajú osobný štýl.

Veľkosť a pohodlie

Správna veľkosť rukavíc je kľúčová pre pohodlie a výkon. Príliš veľké rukavice môžu spôsobiť problémy s ovládaním techniky, zatiaľ čo príliš malé rukavice môžu byť nepríjemné a obmedzujúce. Je dôležité nájsť veľkosť, ktorá presne sadne.

Ochrana ruky

Hlavnou úlohou karate rukavíc je chrániť ruky pred zraneniami. Toto ochranné vybavenie pomáha minimalizovať riziko zlomenín, vyvrtnutí a modrín počas tréningu. Je to obzvlášť dôležité pre začiatočníkov a mladých karatekov.

Technické výhody karate rukavíc

Okrem ochrany môžu karate rukavice tiež zlepšiť technický výkon. Poskytujú lepší úchop a kontrolu nad rukami, čo umožňuje karatekovi presnejšie a efektívnejšie vykonávať svoje techniky.

Ako správne udržiavať karate rukavice

Udržiavanie karate rukavíc je dôležité, aby zostali v dobrom stave. Väčšinu rukavíc možno prať v práčke alebo oplachovať vodou a mydlom. Je tiež dôležité nechať ich dobre vyschnúť po tréningu, aby sa zabránilo vzniku plesní a nepríjemného zápachu.

 

Recenzie od skúsených karatek

Ak váhate pri výbere karate rukavíc, môžete sa obrátiť na skúsených karatekov v svojom tréningovom klube alebo online komunite. Ich skúsenosti a rady vám môžu pomôcť pri rozhodovaní.

Často kladené otázky o karate rukaviciach

1. Sú karate rukavice povinné na tréningu?

Áno, karate rukavice sú často povinným vybavením na tréningu, najmä pri kontaktových cvičeniach.

2. Aký je rozdiel medzi rôznymi typmi karate rukavíc?

Rôzne typy karate rukavíc sa líšia v dizajne a použití. Niektoré sú určené na ochranu kĺbov, iné na tréning s tvrdými povrchmi.

3. Ako často by som mal meniť karate rukavice?

Frekvencia výmeny závisí od intenzity tréningu a opotrebenia. Odporúča sa ich meniť, keď začnú pretrvávať opotrebené miesta.

4. Môžem používať iné rukavice na karate?

Je lepšie používať špeciálne navrhnuté karate rukavice, pretože sú vyvinuté s ohľadom na potreby karateka.

 

Záver: Investujte do svojich karate rukavíc

Karate rukavice sú neodmysliteľnou súčasťou výbavy každého karateka. S ich pomocou môžete zdokonaliť svoju techniku, minimalizovať riziko zranení a zvýšiť svoj výkon. Vyberte si kvalitné rukavice, ktoré budú presne vyhovovať vašim potrebám, a užite si plnohodnotný tréning karate.

phone
Zavolajte nám
chat
Alebo nám napíšte na
Prihlásenie
zabudnuté heslo
Nemáte ešte účet?Zaregistrujte sa.