Matné kolieska NILS Extreme PU 84x24 82A s ložiskami ABEC 9, čierna, 4 ks

Matné kolieska NILS Extreme PU 84x24 82A s ložiskami ABEC 9, čierna, 4 ks

Kód 16-32-030
EAN: 5907695544367
Záruka: 2 roky
Výrobca: NILS EXTREME
17.04 EUR
Skladom 252 ks
Pri nákupe nad 92 EUR zaplatíme poštovné a pridáme darček
Zľava 3% na nezľavnený tovar pre registrovaných zákazníkov.

Súprava 4 kusov náhradných koliesok NILS Extreme PU 84 x 24 mm s tvrdosťou 82A v matnej úprave s minimalistickým dizajnom. Každé koliesko je osadené ložiskami ABEC 9.... Viac informácií

Opis produktu

Matné kolieska NILS Extreme PU 84x24 82A s ložiskami ABEC 9, čierna

Korčuľovaním na kolieskových korčuliach sa postupne schádzajú kolieska a zároveň dochádza k zhoršovaniu vlastností (točivosti) ložísk, ktoré sú vsadené do stredov koliesok. Tým sa zhoršuje ovládateľnosť korčúľ a znižuje sa ich rýchlosť. Je potrebné kúpiť a vymeniť za nové. Pri výbere nových koliesok dbáme na ich rozmer, tvrdosť a kvalitu ložísk.

Čo nemusíme riešiť je šírka koliesok. Je na všetkých inline korčuliach štandardných 24 mm, za to veľkosť sa líši. Väčšie kolieska sú rýchlejšie, ale menej stabilné. Naopak menšie kolieska, budú síce pomalšie, ale doprajú nám viac stability. Všetko záleží na schopnostiach korčuliarov a konkrétnom použití.

Tvrdosť koliesok má vplyv na rýchlosť a komfort pri jazde. Najčastejšie označenie je číslo a písmeno A. Najmäkšie 74A až po najtvrdšie 100A . Mäkšie kolieska majú dobrú priľnavosť, dobre tlmia nerovnosti terénu, ale sú pomalšie a rýchlejšie sa opotrebujú. Sú určené skôr pre začiatočníkov / mierne pokročilých a pre korčuliarov s nižšou hmotnosťou. Tvrdšie kolieska ponúkajú rýchlosť, dlhú životnosť, ale na horšom povrchu menej pohodlia.

Ložiská sú neoddeliteľnou súčasťou koliesok, bez nich by to poriadne nešlo. Znižujú trenie koliesok a udržujú kolieska v tichom a plynulom chode a to znamená menej námahy pre užívateľov. Označenie ABEC (1-9) je americká norma, ktorá udáva presnosť rozmerov ložísk pri výrobe. Malo by platiť, že s vyšším číslom ABEC normy môžete očakávať rýchlejšiu a plynulejšiu jazdu. Záleží však na celkovej kvalite. Pri prevažnej väčšine kolieskových korčulí narazíte na ložiská s číselným označením 608 (označuje samotnú veľkosť ložiska), ktoré sú považované za štandardné a hodia sa napríklad na pohodové vychádzky po cyklotrasách. Ložiská najviac ničia voda, vlhko a prach.

matná kolečka nils extreme pu 84x24 82A s ložisky ABEC 9 černá

 

Náhradné matné kolieska NILS Extreme PU o veľkosti 84 mm a šírkou 24 mm, s ložiskami ABEC 9 sú vyrobené z polyuretánu, čo je kvalitný a odolný materiál. Tvrdosť koliesok 82A je ideálnou hodnotou pre pohlcovanie nerovností, pri zachovaní vysokej priľnavosti k podkladu, taký zlatý stred. Kolieska majú čistý design. Každé koliesko je osadené dvoma ložiskami ABEC 9 pre plynulú jazdu.


Parametre:

  • Rozmer: 84x24 mm
  • Tvrdosť: 82A
  • Ložiská: ABEC 9
  • Balenie: 4 ks koliesok, 8 ks ložísk


Upozornenie:

  • Záruka 24 mesiacov na skryté vady
  • Nie je určené na komerčné použitie
Bezplatná doprava
Pri nákupe nad 80 EUR
Objednajte si do 12:00
a tovar vám odošleme ešte dnes!
Vrátenie tovaru
do 30 dní