Bezplatná doprava
Pri nákupe nad 80 EUR
Objednajte si do 12:00
a tovar vám odošleme ešte dnes!
Vrátenie tovaru
do 30 dní
Filtrovanie produktov
Cenový limitStavVýrobca

Odporové gumy

Filtrovať

Posilňovacie odporové gumy sú jednoduché, ale veľmi účinné fitness pomôcky na efektívne precvičenie všetkých svalových partií bez činiek a strojov. Sú vhodné ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých a majú všestranné využitie. Môžu sa využívať buď odporovo ako externá záťaž pri zvyšovaní náročnosti daného cviku (napr. pri drepoch alebo bench-pressoch) alebo podporne, kedy odľahčia celkovú hmotnosť tela a tým zjednodušia cvičenie (napr. pri zhyboch na hrazde).

Využijete ich nielen na domáce cvičenie, ale aj ako doplnok pri cvičení aerobiku, pilates, jogy, zumby, gymnastiky, pri bojových športoch, počas strečingu alebo pri rehabilitáciách. Vďaka svojim rozmerom si ich jednoducho vezmete kdekoľvek so sebou, sú ideálne na cesty alebo dovolenku, kde nie je dostatok priestoru alebo času na cvičenie v posilňovni. Pomocou rôznych parametrov, ako je sila ťahu, dĺžka, šírka alebo dokonca forma gumy (slučka alebo páska), si ľahko zostavíte všestranný posilňovací tréning, a udržíte sa tak stále vo forme.

Typy posilňovacích gúm:

  • Dlhé odporové gumy, známe tiež ako „large loop” alebo „zaváračky”, sú najrozšírenejším typom posilňovacích gúm. Jedná sa o úzke, ale zároveň silné latexové slučky s obvodom okolo 2 m. Tento typ gumy je najodolnejší a kladie najväčší odpor, preto je najvhodnejší pre silové cvičenia alebo ako pomocník pri zhyboch alebo dipoch na hrazde.
  • Krátke odporové gumy, označované tiež ako „mini loop” alebo „miniband”, sú krátke latexové slučky široké asi 5 cm, ktoré svojím obvodom nedosahujú ani 1 m. Najviac sa využívajú na sťaženie cvikov spodnej polovice tela alebo pri rehabilitáciách na zlepšenie stability a prevenciu úrazov.
  • Hip bandy, alebo tiež „booty bands”, sú textilné odporové gumové slučky s obvodom 60 až 90 cm. Na rozdiel od krátkych odporových gúm sú hip bandy príjemnejšie, pevnejšie a majú väčší odpor, sú teda efektívnejšou cvičebnou pomôckou na posilňovanie zadku, stehien a celej spodnej polovice tela.
  • Rehabilitačné gumy sú latexové gumy s dvoma samostatnými koncami a dĺžkou 1,5 až 2 m. Sú určené predovšetkým pre rehabilitáciu a strečing. Majú nízky spätný ráz, takže pri natiahnutí necukajú späť, čím umožnujú plynulé pretiahnutie. Podľa potreby sa dajú gumy ľahko zväzovať a vytvárať slučky, jednoducho si tak môžete upraviť odpor skrátením alebo predĺžením natiahnutej časti.
  • Ideálnou voľbou je sada posilňovacích gúm s rôznymi odpormi, s ktorými môžete vykonávať tréning celého tela a zároveň umožňujú postupný prechod na vyššie záťaže. Budú sa vám teda hodiť ako v začiatkoch, tak aj v pokročilej fáze cvičenia, pre rehabilitáciu aj kondičný tréning.
Zobraziť viac